Data modyfikacji:

Aquarium nails - hit czy kit

Aquarium nails to nietypowy trend, który od jakiegoś czasu podbija internet i serca kobiet w wielu miejscach na całym świecie. Choć zaskakuje swoją oryginalnością i świeżością, jednak bez wątpienia wzbudza również wiele kontrowersji. Czy „akwariowe pazurki” to hit czy kit tegorocznego manicure?

Hit czy kit?

Choć na paznokciach widywaliśmy już niemal wszystko – począwszy od bąbli do pluszu i miniaturowej biżuterii – to świat mody udowodnił, że nadal potrafi zaskoczyć. Aquarium nails to trend, który z hukiem wkracza na salony i trudno się temu dziwić – jest efektowny i zadziwiający, czyli doskonały dla osób, które lubią szokować i bawić się swoim wizerunkiem.

Aquarium nails na paznokciach

Miniaturowe akwarium na paznokciach to hit tegorocznych stylizacji. Przy każdym najdrobniejszym ruchu w płytce naszego paznokcia przelewa się woda i zatopione w niej świecidełka, co przyciąga wzrok i wprawia w zaskoczenie każdego obserwatora. Niestety z uzyskaniem miniaturowego akwarium na naszych paznokciach może być pewien problem, ponieważ jest to efekt pracochłonny i wymagający dużej precyzji. Dlatego też nie wszystkie gabinety stylizacji paznokci mają aquarium nails w swojej ofercie. Tymczasem przy odrobinie wprawy miniaturowe akwarium na naszych paznokciach możemy stworzyć także same, zarówno metodą żelową, jak i akrylową.

Krok po kroku

Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektownego aquarium nails na swoich paznokciach to przy dużej dozie cierpliwości możemy poradzić sobie same np. wykorzystując w tym celu specjalnie wydzieloną i utwardzoną warstwę żelu. Przygotuj dwa przezroczyste tipsy tego samego rozmiaru. Muszą być one dość grube, by znaleźć miejsce na pustą przestrzeń, w którą później wlejemy wodę. Z jednego z nich należy wyciąć kieszonkę, następnie przyklejamy go na wcześniej skrócony i zmatowiony paznokieć. W tak przygotowanym podłożu naszego akwarium należy zniwelować krawędzie i zwęzić lekko boki, matując jednocześnie brzegi. Później możemy odtłuścić cały paznokieć i na naturalną płytkę zaaplikować primer.

Następnym krokiem będzie zbudowanie niewielkiego „murku” na brzegach i przy kieszonce tipsa przy pomocy kolorowego akrylu bądź bezbarwnego żelu. Niech powstaną z niego wysokie, lecz wąskie słupki - im będą wyższe, tym łatwiej będzie się poruszać ozdobom w środku. Zanim cała kompozycja zastygnie, musimy jeszcze przyłożyć do niej drugiego tipsa i docisnąć, by całość mogła dobrze chwycić. Dzięki wystającej krawędzi będziemy mogły włożyć do środka wybrane ozdoby – np. brokat, błyszczące serduszka lub kwiatuszki. Na razie musimy jednak uszczelnić krawędzie naszego akwarium przy pomocy tego samego kolorowego akrylu, którego używaliśmy wcześniej.

Przez szczelinę wsuwamy do środka wybrane ozdoby, które będą służyły za wnętrze akwarium i wstrzykujemy wodę za pomocą igły. Później wystarczy już tylko zakleić szczelinę żelem lub zalepić kuleczką akrylu, a następnie zniwelować krawędzie, odtłuścić oraz nabłyszczyć całość – i możemy cieszyć się naszymi akwariowymi paznokciami!

Autor: Sylwia Stwora