Data modyfikacji:

Bezpieczna depilacja krok po kroku

Każda z nas chce mieć ciało gładkie jak jedwab, ale by tak było, trzeba przestrzegać kilku reguł. Nasz poradnik podpowie, jak powinna przebiegać bezpieczna depilacja.

Depilacja nóg

Po pierwsze: przygotuj skórę do golenia

Depilacja powinna być przeprowadzana tuż po kąpieli, gdy skóra jest gładka i czysta, a włoski zmiękczone. By ułatwić sobie golenie można zrobić peeling, a jeśli masz zamiar depilować się elektryczną maszynką, zafunduj sobie chłodny prysznic, który pomoże znieczulić skórę.

Po drugie: wybierz sposób depilacji

Do dyspozycji mamy maszynki elektryczne i zwykłe, wosk oraz kremy i żele. Maszynki są najlepsze do depilacji włosów na nogach i pod pachami. Wosk sprawdzi się w okolicach intymnych, gdzie włoski często są dłuższe i mocniejsze, ale pamiętaj, że później mogą wrastać w skórę. Depilacja delikatnych stref bikini i przedramion przebiegnie najsprawniej, gdy użyjemy kremu - po jego aplikacji odrastające włoski staną się delikatniejsze i krótsze.

Po trzecie: zainwestuj w kosmetyki

Depilacja standardową maszynką nie może być przeprowadzana na sucho – do tego celu zawsze używaj specjalistycznego kremu lub pianki, ewentualnie gęstego żelu pod prysznic. Jeśli jednak usuwasz włosy woskiem lub kremem, skóra powinna być sucha. Wosk nie będzie przyklejał się do skóry, jeśli tuż przed nałożeniem plastra zasypiesz ją odrobiną talku. Pozostałe resztki kremu lub wosku trzeba usunąć zaraz po depilacji.

Po czwarte: chroń skórę

Zanim depilacja się rozpocznie upewnij się, czy skora jest całkowicie czysta, bez śladów olejku czy balsamu. Zanim pokryjesz wybraną partię ciała kosmetykiem do golenia, woskiem bądź żelem sprawdź ich działanie na niewielkim fragmencie skóry. Jeśli nie wystąpi podrażnienie, możesz kontynuować golenie.

Po piąte: złagódź podrażnienia

W wydepilowane ciało wetrzyj delikatny balsam lub olejek – ważne jest, by wybrany kosmetyk nie zawierał alkoholu, więc tuż po goleniu pach nie psikaj ich dezodorantem. W sklepach znajdziesz specjalne kosmetyki opóźniające odrastanie włosów oraz zapobiegające ich wrastaniu.

Autor: Kasia Szulik