Data modyfikacji:

Bezpieczna kąpiel słoneczna dla Twoich włosów, czyli jak pielęgnować włosy wystawione na słońce

Podczas wakacji powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów. Słońce, wiatr, często suche powietrze – te czynniki nie wpływają na nie dobrze. Jak zadbać o nasze fryzury latem?

Dlaczego słońce niszczy włosy?

Dlaczego włosy poddane częstym kąpielom słonecznym narażone są na uszkodzenia? Naturalną barierą chroniącą je przed promieniami UV jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w ich warstwie kolorowej. To dlatego włosy jasne i farbowane znoszą słońce o wiele gorzej, niż te ciemne.

Jak dbać o fryzurę podczas lata?

Włosy często wystawiane na słońce mogą się łamać, płowieć, tracić blask. Szczególnie wrażliwe są wtedy włosy suche i cienkie. Podczas wakacji szczególnie ważne jest ich nawilżenie oraz używanie kosmetyków z filtrem UV. Dodatkowo, noś nakrycie głowy – wtedy nie tylko zadbasz o włosy, ale także o swoje zdrowie!

Kosmetyki z filtrami UV

Kosmetyki z filtrami UV stosuj zawsze, kiedy wychodzisz z domu – nawet, jeśli ma to być kilkanaście czy kilkadziesiąt minut na słońcu, na przykład podczas dojazdu do pracy czy szkoły. Niezależnie od czasu ekspozycji, Twoje włosy są tak samo narażone na działanie promieni słonecznych. Możesz użyć zarówno szamponów czy odżywek zawierających filtry, jak i spray’ów do włosów, które są świetną opcją dla zabieganych.

Kosmetyki nawilżające

Nawilżenie włosów jest tak samo ważne, jak ich ochrona przed promieniowaniem i wysoką temperaturą. Odpowiednio je pielęgnując przywrócisz im miękkość, blask i zdrowy wygląd. Raz lub dwa w tygodniu zadbaj o kompleksowe odżywienie, nakładając maseczkę lub olej – dzięki wysokiej temperaturze składniki dostaną się do wnętrza włosa. Na co dzień stosuj lżejsze kosmetyki, aby nie obciążać zbytnio kosmyków.

Na co uważać?

Mimo tego, że wysoka temperatura kusi do tego, żeby wyjść na dwór z mokrymi włosami – zdecydowanie tego unikaj, ponieważ parujące krople wody mogą mocno przesuszyć włosy. Dodatkowo, mokre kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia. Najlepiej umyj włosy wcześniej i pozwól im samoczynnie wyschnąć w domu. Co do fryzury – najlepiej noś włosy spięte, mniejsza powierzchnia to mniej uszkodzeń.

Szeroki wybór produktów do pielęgnacji włosów znajdziecie TUTAJ

Autor: Karolina