Data modyfikacji:

Cosmelan – krem czy zabieg?

Przebarwienia na skórze to problem, z którym boryka się wiele osób. Choć zazwyczaj są niegroźne, stanowią defekt estetyczny i mogą stać się przyczyną kompleksów. Szczególnie panie starają się ich pozbyć. Nie jest to zadaniem łatwym, na szczęście w dzisiejszych czasach dysponujemy produktami, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem przebarwień. Jednym z nich jest Cosmelan. To krem, który może być stosowany zarówno w domu, jak i podczas zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Które rozwiązanie wybrać? Przekonajmy się.
cosmelan

Przebarwienia na naszej skórze mogą mieć różny charakter. Najczęściej wynikają ze zwiększonej produkcji melaniny w naszej skórze. Zmiany mogą powstawać w związku z uwarunkowaniami genetycznymi (np. piegi), pod wpływem słońca, hormonów, a także z wiekiem (tzw. plamy starcze). Cosmelan jest sposobem na to, by je usunąć lub znacząco zmniejszyć ich widoczność.

Cosmelan – co warto wiedzieć o kremie?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest Cosmelan. Mówiąc najprościej, jest to krem terapeutyczny, który wykorzystywany jest w kuracjach leczenia przebarwień oraz w zabiegach wykorzystywanych do przywracania skórze równomiernego kolorytu. Stosowany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn do usuwania zmian w obrębie skóry twarzy i ciała. Zawiera wiele aktywnych czynników, które mają działanie rozjaśniające. Wśród nich wymienić możemy między innymi kwas kojowy, kwas azelainowy, ɑ-arbutyna i kompleks Tyrosinol. To substancje o bardzo intensywnym działaniu wybielającym, które mają również działanie przeciwzapalne, a także pozytywnie wpływają na pracę gruczołów łojowych. W składzie Cosmelanu znajdziemy też kwas fitowy, witaminę A oraz mineralny filtr przeciwsłoneczny. Więcej informacji o Cosmelanie znajdziesz na stronie Ceneo.pl.

Cosmelan zabieg – jak przebiega?

Pierwszym sposobem na usuwanie przebarwień jest zabieg z Cosmelanem, który przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej. Polega on na dwóch etapach. Pierwszym z nich jest dokładne odtłuszczenie skóry przez specjalistę oraz nałożenie na nią specjalnej maski – Cosmelan 1. Maska ta pozostaje na skórze przez kilka godzin, a następnie jest samodzielnie zmywana w domu przez pacjenta. Początkowo nie odczuwa się żadnych efektów nałożenia tej maski poza wrażeniem rozgrzania skóry. Gdy jednak zauważymy, że zaczyna być podrażniona i napięta (najczęściej w drugim dniu po zabiegu), należy przejść do nałożenia kremu Cosmelan 2, który nie tylko nawilży i ukoi skórę, ale również dodatkowo będzie miał silne działanie rozjaśniające. Krem Cosmelan 2 aplikuje się przez około 3 miesiące po to, by zakończyć kurację i zapobiec nawrotom przebarwień.

Czy można stosować krem Cosmelan bez zabiegu?

W ofercie aptek i dobrych drogerii z kosmetykami medycznymi możemy znaleźć krem Cosmelan 2, który samodzielnie nakłada się w domu. W tym przypadku postępujemy podobnie jak w przypadku zabiegu w gabinecie, jednakże nie korzystamy z najsilniejszego działania, którym charakteryzuje się maska. Może więc to być dobre rozwiązanie dla osób, które nie zmagają się z silnymi przebarwieniami. Musimy jednak mieć świadomość, że skuteczność samodzielnego rozjaśniania przebarwień może być znacząco mniejsza.

Podsumowując, krem Cosmelan jest ogólnodostępnym produktem do usuwania przebarwień ze skóry, z którego możemy korzystać również na własną rękę. Zaleca się jednak, aby kurację wybielającą rozpocząć w gabinecie medycyny estetycznej, a dopiero później stosować Cosmelan dzień po dniu po to, by wzmocnić jej efekty oraz uniknąć ponownego pojawiania się przebarwień na skórze.

Autor: Kamila Łońska-Kępa