Data modyfikacji:

Darmowe triki na zachowanie pięknej skóry

By przywitać Dzień Kobiet z piękną i promienną skórą, spraw prezent również jej, fundując cerze zabiegi pielęgnacyjne, na które nie wydasz ani grosza.

Masuj

Masaż skóry twarz pobudza krążenie krwi, dzięki czemu pozbędziesz się szarości i widocznych oznak zmęczenia. Dwuminutowy masaż każdego wieczoru wystarczy, by przywrócić cerze blask i promienny wygląd. Zabieg powinnaś wykonywać tuż po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry, a przed aplikacją kremu lub serum, zawsze pamiętając, by ręce były czyste.

Śpij z głową na podwyższeniu

Ten trik pozwoli Ci uniknąć obrzęków wokół oczu tuz po przebudzeniu, Gdy głowa i ciało znajdują się na jednym poziomie, płyny utrzymują się w twarzy i gromadzą w jej zagłębieniach, między innymi pod oczami. By tego uniknąć, włóż pod głowę dodatkowa poduszkę – wtedy będzie się znajdować powyżej poziomu ciała, dzięki czemu niepotrzebna woda odpłynie z twarzy.

Noś mocno zawiązany kucyk

Ściągnięte do tyłu włosy napinają skórę twarzy fundując jej mini-lifting, dzięki czemu wygląda jędrniej i młodziej. Taki trik może być dobry dla cery, ale nie powinnaś go nadużywać, ponieważ osłabia cebulki włosów i sprawia, że są bardziej skłonne do wypadania. Nie mniej od czasu do czasu warto przeprowadzić taki ekspresowy (i darmowy) zabieg przeciwzmarszczkowy.

Pamiętaj o uśmiechu

Zapomnij o teoriach mówiących, że śmiech pogłębia zmarszczki – jest wręcz przeciwnie. Uśmiech unosi kości policzkowe i skórę, uwydatnia policzki, stymuluje przepływ krwi i błyskawicznie dodaje jej blasku. Dodatkowym bonusem jest natychmiastowa poprawa nastroju.

Wysypiaj się

Zapomnij o zarywaniu nocy – skóra, która nie otrzymuje dawki potrzebnego, nocnego odpoczynku robi się blada, ziemista i wygląda na zmęczoną. Brak snu prowadzi go gorszego krążenia krwi w komórkach oraz powoduje stres, który, zgodnie z badaniami, wpływa na pogorszenie stanów chorobowych skóry, takich jak trądzik czy egzema.

Autor: Kasia Szulik