Data modyfikacji:

Jak dbać o opaloną skórę?

Po wakacjach skóra często jest sucha i podrażniona. Warto zadbać o jej szczególną pielęgnację, jeśli po powrocie z urlopu chcemy jeszcze długo cieszyć się złocistą opalenizną.

Jeśli spodoba Ci się jakiś kosmetyk, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go w sklepie internetowym.

Po powrocie z plaży nie zapomnij o chłodzącym balsamie po opalaniu. W drogeriach możemy znaleźć nawet kremy, które należy trzymać... w lodówce. Schłodzony kosmetyk przyniesie skórze ulgę.

Jeśli mimo wszystko przedobrzysz ze słońcem, koniecznie jak najszybciej użyj kojącego Pantenolu.

Po powrocie z wakacji zrezygnuj na jakiś czas z gruboziarnistego peelingu do ciała, który może "zetrzeć" opaleniznę. Z tego samego powodu nie polecane są wtedy również długie kąpiele w gorącej wodzie. Pamiętaj o tym, aby wciąż regularnie nawilżać ciało, a po wzięciu prysznica wycierać się ręcznikiem delikatnie.

Bronzer na policzkach ładnie podkreśli opaloną cerę. Na ciało możesz nałożyć samoopalacz, który również przedłuży efekt skóry muśniętej słońcem.  Dużo łatwiej jest nałożyć samoopalacz na opaloną niż na bladą skórę. Na kolor skóry wpływ ma również beta karoten zawarty w marchwi - zdrowy sok marchewkowy możesz więc pić do woli.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz