Data modyfikacji:

DIY: maseczki na twarz z miodu domowej roboty

Już nasze babcie znały lecznicze właściwości miodu. Teraz nadszedł czas, abyśmy i my zaczęły czerpać z jego dobrodziejstw. Okazuje się bowiem, że to nie tylko świetny środek na przeziębienie, ale i kosmetyk o wszechstronnym zastosowaniu.

Miód działa na naszą skórę odżywczo i wygładzająco. Ponadto świetnie się wchłania i wiąże wilgoć. Dlatego będzie doskonałym remedium na problemy ze zmęczoną, suchą i poszarzałą cerą. Może być także lekarstwem na podrażnienia, ponieważ działa łagodząco oraz przyspiesza procesy gojenia się naskórka.

Sprawdźmy zatem, jak możemy wykorzystać jego szerokie działanie w pielęgnacji twarzy.

Nawilżająca miodowa maseczka

Dwie łyżki miodu mieszamy z dwiema łyżeczkami mleka lub śmietany. Nakładamy na twarz i szyję i pozostawiamy na 10 minut. Po tym czasie należy zmyć ją letnią wodą.

Maseczka nawilżająca

Dwie łyżki stołowe miodu, trzy łyżki stołowe twarogu i dwie łyżki stołowe śmietany łączymy ze sobą, dokładnie mieszając. Nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Po pół godziny spłukujemy.

Maseczka dla cery suchej

Trzy łyżki miodu łączymy z trzema łyżkami śmietany i z dwoma żółtkami. Nakładamy na 20 minut. Następnie myjemy twarz letnią wodą.

Maseczki z miodu pomogą nawilżyć i wygładzić skórę. Dla najlepszych efektów warto stosować je dwa razy w tygodniu.

Maseczka dla cery tłustej

Jedną łyżkę miodu mieszamy z trzema łyżkami naturalnego serka homogenizowanego i jednym żółtkiem. Nakładamy na umytą rumiankiem skórę twarzy na 30 minut.

Maseczka odżywcza dla cery suchej i wrażliwej

Łyżkę miodu mieszamy z dwiema łyżkami twarogu. Nakładamy na twarz ma 10 minut i spłukujemy.

Maseczka odżywcza dla cery suchej

Z połowy obranego awokado robimy papkę. Dodajemy łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę tłustego kremu, ewentualnie odrobinę śmietany. Pozostawiamy na twarzy na15 minut i zmywamy letnią wodą.

Maseczka odżywcza dla cery normalnej

Dwie łyżki miodu i jedną łyżkę oleju migdałowego mieszamy z żółtkiem. Nakładamy na twarz na 20 minut (najlepiej za pomocą grubego pędzla).

Autor: Natalia Malko