Data modyfikacji:

DIY: peeling cukrowy na skórę głowy

Odkryłyśmy kolejną zaletę cukru dla naszej urody. Nie od dziś wiadomo, że biała słodycz sprawdza się w peelingach ciała. Ale czy pomyślałyście o takim oczyszczaniu skóry głowy?

Włosy, które szybko się przetłuszczają, swędząca skóra głowy, uczucie ciągłej nieczystości kosmyków u nasady? Jeśli znasz te problemy, powinnaś wypróbować peeling cukrowy. Kosmetyk domowej roboty upora się z tłustą, zanieczyszczoną skórą. Czas pożegnać pozostałości szamponów, odżywek i produktów do stylizacji włosów. Przedstawiamy przepis na peeling cukrowy na skórę głowy.

Od czego zacząć?

Krok 1: W małej miseczce zmieszaj ze sobą dowolny szampon i łyżkę stołową cukru - zwykłego lub trzcinowego. Możesz dodać również odżywkę do włosów. Przy jednoczesnym oczyszczaniu jej składniki od razu się wchłoną i zadziałają skuteczniej.

Krok 2: Umyj włosy tak, jak robisz to zawsze, dokładnie masując skórę głowy. W ten sposób pobudzisz cebulki włosa do wzrostu.

Krok 3: Spłucz skórę głowy najpierw ciepłą wodą, a potem chłodnym strumieniem, który zamknie łuski włosów. Procedurę powtarzaj raz na 2 tygodnie. Gotowe!

Efekt: Oczyszczona i nawilżona skóra głowy, włosy gładkie i świeże.

Czy wiesz, że cukier nie tylko świetnie oczyści skórę głowy, ale też ją nawilży? Drobinki szybko rozpuszczają się pod strumieniem ciepłej wody, niwelując problem przesuszonej skóry.

 

Autor: Bogumiła Kurzeja