Data modyfikacji:

Najlepsza domowa odżywka do paznokci, czyli jaka?

Domowa odżywka do paznokci ma za zadanie wzmocnić płytkę, natłuścić ją i zregenerować. Możesz przygotować ją samodzielnie z rzeczy, które na pewno masz w swojej kuchni czy łazience. Czy warto wykonać taki produkt? Jak zrobić domową odżywkę do paznokci i skórek? Sprawdź w artykule!
odzywka do paznokci

Domowa odżywka do paznokci – czy warto?

Mycie naczyń, stosowanie detergentów do sprzątania, wykonywanie manicure hybrydowego – wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na stan paznokci. Płytka może kruszyć się, łamać i rozdwajać, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może sprawiać ból. Jak poradzić sobie z tym problemem? Możesz wypróbować domową odżywkę do paznokci, która jest prosta w wykonaniu, naturalna i bezpieczna.

Pamiętaj, aby zapobiegać uszkodzeniom paznokci na co dzień. Zawsze zakładaj rękawiczki do sprzątania, stosuj dobry krem do rąk i nigdy nie obgryzaj paznokci. Zadbaj również o zdrową dietę bogatą w witaminy i minerały.
Domowa odżywka do paznokci i skórek musi być stosowana regularnie, żeby można było zobaczyć pozytywne efekty. Zwykle trzeba nakładać ją co 2 dni lub nawet codziennie, by po kilku tygodniach cieszyć się zdrowszą i mocniejszą płytką. Niektóre odżywki stosuje się na dzień, inne zaś na noc, przed snem. W artykule przedstawiamy proste przepisy na domowe odżywki do paznokci.

Domowa odżywka do paznokci i skórek – jak ją zrobić?

Zrobienie domowej odżywki do paznokci jest bardzo proste. Zwykle ogranicza się do wymieszania ze sobą kilku składników, a następnie nałożenia mikstury na płytkę lub zanurzenia palców w miseczce z gotową mieszanką. Możesz zaopatrzyć się w niewielki pędzelek, dzięki któremu aplikacja kosmetyku będzie naprawdę łatwa!

Domowa odżywka do paznokci – co będzie potrzebne?

Do wykonania domowej odżywki do paznokci i skórek potrzebne ci będzie zaledwie kilka produktów. Zwykle bazą jest naturalny olej (np. olejek rycynowy) albo parafina. Do tego należy dodać składniki aktywne, np. witaminy czy też substancje pochodzenia roślinnego. Wypróbuj poniższe przepisy i sprawdź, który z nich zadziała w twoim przypadku. Zawsze możesz sięgnąć po gotową odżywkę ze sklepu, która jest bogata w składniki o zbawiennym wpływie na nasze paznokcie.

Domowa odżywka do paznokci z olejku rycynowego

Pierwszym naszym pomysłem jest domowa odżywka do paznokci z olejku rycynowego. Substancja ta doskonale wpływa na kondycję płytki, a także koi podrażnienia i natłuszcza, co ma znaczenie w przypadku suchych i naderwanych skórek. Zdaniem niektórych osób jest to najlepsza domowa odżywka do paznokci, a do jej przygotowania będzie ci potrzeby tylko… jeden składnik! Wystarczy, że wetrzesz w płytkę nieco olejku rycynowego i zostawisz na 15 minut. Gotowe!

Domowa odżywka do paznokci z witaminami

Kolejny przepis to domowa odżywka do paznokci po hybrydzie i nie tylko, która regeneruje i wzmacnia płytkę. Do jej przygotowania będą ci potrzebne: oliwa, olej kokosowy lub olejek rycynowy, a także witamina A i witamina E. Do 50 ml tłuszczu dodaj po 1-2 krople witamin i zanurz palce w mieszance lub zaaplikuj ją na płytkę. Możesz założyć specjalne rękawiczki bawełniane, które zwiększą wchłanianie się produktu. To świetny pomysł na domową odżywkę do paznokci na noc.

Domowa odżywka do paznokci z oliwy i cytryny

Domowa odżywka do paznokci z oliwy i cytryny regeneruje i wzmacnia płytkę, a dodatkowo rozjaśnia przebarwienia, np. od ciemnych lakierów. Aby ją wykonać, wymieszaj ze sobą 1/4 szklanki oliwy i sok wyciśnięty z 1/2 małej cytryny. Nałóż miksturę na płytkę i pozostaw na 15 minut.

Domowa odżywka do paznokci na grzybicę

Borykasz się z problemem grzybicy stóp lub paznokci? Wypróbuj domową odżywkę z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Do 1/2 szklanki oliwy, oleju rycynowego lub olejku ze słodkich migdałów dodaj 2 krople olejku z drzewa herbacianego i dobrze wymieszaj. Smaruj paznokcie grubą warstwą mikstury i pozostaw na 20 minut. Jeżeli po kilku dniach nie zauważysz różnicy, sięgnij po gotowy lek na grzybicę paznokci, który pomoże ci uporać się z tym problemem.
Autorka: Olga Wacholc