Data modyfikacji:

Domowy peeling do stóp

Po bardzo intensywnym dniu lub długotrwałej zimie nasze stopy mogą czuć się zmęczone. Warto wynagrodzić im poniesiony trud i zadbać o skórę w tym miejscu. W tym celu nie trzeba udawać się do kosmetyczki. Lepiej jest wykorzystać produkty, które znajdują się w naszej kuchni i wykonać domowy peeling do stóp.

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna. Wiele kobiet dba o nie sezonowo, zwykle gdy na zewnątrz zaczynają panować wyższe temperatury, a słońce chętniej wygląda zza chmur. Nie można jednak zapominać, że wymagają one większej uwagi także na co dzień. Oprócz stosowania kremów oraz regularnego używania tarek i pumeksów nie można zapomnieć o peelingu, który można niewielkim kosztem przygotować w domu.

Jednym z najpopularniejszych jest peeling cukrowy. Do jego przygotowania można użyć zarówno cukru brązowego, jak i białego. Pięć łyżek cukru mieszamy z miodem lub oliwą z oliwek. Do papki można dodać także łyżkę cynamonu, fusy po kawie lub ulubiony olejek eteryczny.

Do domowego peelingu stóp warto wykorzystać także sól. Można wybrać zarówno kuchenną, jak i gruboziarnistą, ale dobrze sprawdzi się także sól do kąpieli. Należy ją wymieszać z oliwą z oliwek lub innym dowolnym olejem. Opcjonalnie można dodać także kilka kropel olejku eterycznego. Gdy już przekonamy się, który z peelingów najlepiej nam służy możemy przygotować go więcej i zamknąć w szczelnym słoiku. Dzięki temu kosmetyk będzie zawsze pod ręką, a także zaoszczędzimy czas na przygotowywanie kolejnych porcji.

Domowy peeling do stóp warto przeprowadzać wieczorem, najlepiej w trakcie kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Przygotowany wcześniej specyfik należy wmasować okrężnymi ruchami w skórę, a następnie spłukać. Warto wcześniej rozgrzać stopy, dzięki czemu lepiej wchłoną one substancje odżywcze zawarte w peelingu. Dzięki temu zabiegowi będą one wypoczęte, gładkie w dotyku, a nadmiar naskórka w okolicy pięt zostanie usunięty. Należy pamiętać, że po zastosowaniu kosmetyku tego typu dobrze jest wklepać w stopy krem nawilżający.

Warto również pamiętać, że doskonałym sposobem na naturalny peeling stóp jest chodzenie po piasku np. na plaży nad morzem.

Autor: Sylwia Stwora