Data publikacji:

Domowy rytuał SPA - jak go przygotować

Po ciężkim dniu przychodzi czas na zasłużony odpoczynek. Domowy rytuał SPA będzie pokarmem dla Twojego ciała i duszy. Wspólnie z ekspertami z firmy 2senses przygotowaliśmy dla Was poradnik, który przeprowadzi Was przez przygotowania.

Na piękno składają się dwa czynniki: zdrowe ciało i spokojny umysł. Stres potrafi odznaczyć swoje piętno na urodzie. Poszarzała cera, wypadające włosy, kiepska kondycja skóry to tylko niektóre z konsekwencji współczesnego trybu życia. Odprężające zabiegi w kurortach SPA do najtańszych nie należą, a i nie każda z nas może pozwolić sobie na spontaniczny wyjazd. Odpoczynek i kompleksowa pielęgnacja są na wyciągnięcie ręki - w Twoim własnym domu! Poprosiliśmy o pomoc specjalistów z firmy 2senses, którzy na co dzień zajmują się tematem relaksu. Wspólnie przygotowaliśmy poradnik, jak przygotować relaksujący, domowy rytuał SPA.

Odpowiednie pomieszczenie

Przygotuj miejsce, w którym będziesz mogła w pełni oddać się zabiegom. Pomieszczenie powinno być uporządkowane i dobrze wyposażone w niezbędne rzeczy i kosmetyki. Więcej wskazówek dotyczących aranżacji strefy relaksu znajdziesz TUTAJ.

Nastrój

Gdy już wybierzesz miejsce, zadbaj o jego klimat. Nastrój towarzyszący rytuałowi wpłynie na jego jakość i Twoje samopoczucie po zakończeniu. Przygotuj playlistę z ulubionymi, relaksującymi utworami (uwierz, nie ma nic gorszego niż muzyka kończąca się w połowie rytuału), pozbądź się wszystkich sprzętów, które mogą Cię rozpraszać (w tym również telefonu komórkowego - to czas dla Ciebie). Zwróć uwagę na światło.

Aromaterapia

Jednym z elementów domowego rytuału SPA jest aromaterapia. Przyjemne zapachy sprzyjają odprężeniu i medytacji. Wybierz aromaty, które będą odsyłać Cię do ukochanych miejsc i najprzyjemniejszych wspomnień. Do aromaterapii możesz wykorzystać kadzidełka, olejki eteryczne lub świece zapachowe. Te ostatnie dodatkowo będą stanowić element dekoracyjny, wpływający na nastrój pomieszczenia. Jeżeli chciałabyś wykonać masaż, to możesz sięgnąć po specjalne świece do masażu - trzy w jednym.

Świece stanowią stylowy dodatek wnętrza. Ich światło stworzy sprzyjający rytuałowi klimat

Wycisz umysł

Przed rozpoczęciem rytuału powinnaś się wyciszyć. Nie zaczynaj zabiegu, gdy jesteś zestresowana. Pozwól, żeby część napięcia opuściła Twoje ciało. Posłuchaj muzyki, poczytaj książkę lub ulubiony magazyn. Gdy poczujesz się spokojniejsza, zacznij swoje spa.

Zabiegi

Podczas domowego rytuału SPA powinnaś w miarę kompleksowo zająć się swoim ciałem i duchem. Zaplanuj zabiegi z wyprzedzeniem. Dzięki temu będziesz mogła wcześniej wszystko przygotować i od razu rozpocząć kurację. Nasze propozycje: relaksujący masaż wybranej części ciała (np. karku, stóp, dłoni, głowy), a w przypadku posiadania towarzysza - całego ciała, odprężająca kąpiel z solami i olejkami.

Po zabiegu delikatnie osusz ciało miękkim ręcznikiem i kontynuuj zabiegi pielęgnacyjne. Twoja skóra wymaga odżywienia i odprężenia. Wybierz swój ulubiony balsam do ciała lub skorzystaj z balsamu ze świecy. Wmasuj go dokładnie w skórę.

WSKAZÓWKA - JAK WYBRAĆ I KORZYSTAĆ ZE ŚWIEC DO MASAŻU?

Masaż należy wykonywać tylko przy użyciu specjalnych świec przeznaczonych do tego celu. W składzie powinny znaleźć się jedynie naturalne preparaty, z wykluczeniem produktów ropopodobnych i parafiny. Po rozpuszczeniu świecy wykorzystujemy powstały balsam odżywiający. Po zakończeniu masażu owiń się miękkim ręcznikiem lub szlafrokiem i pozwól olejkom wniknąć wgłąb skóry.

Domowy rytuał SPA warto przeprowadzać dwa razy w tygodniu. Dzięki temu zadbasz o swoją kondycję, samopoczucie, a także zagwarantujesz swojemu ciału niezbędną pielęgnację. To również fantastyczna opcja na spędzenie wieczoru z drugą połówką lub najlepszymi koleżankami.

Autor: Paulina Staruszniak