Data modyfikacji:

Dredy i warkoczyki syntetyczne - co musisz o nich wiedzieć?

Dredy oraz warkoczyki syntetyczne to wspaniałe rozwiązanie na lato. Sprawiają, że wyróżniamy się z tłumu i przyciągamy wzrok przechodniów. Ponadto świetnie odzwierciedlają nasz radosny nastrój.

Taka nietypowa fryzura to świetny sposób na odmianę naszego looku, wprowadzająca do niego nieco wakacyjnego szaleństwa. Kiedy warto zdecydować się na dredy lub warkoczyki syntetyczne?

Dla kogo?

Dredy to bardzo kontrowersyjna fryzura, na którą dawniej decydowały się najczęściej osoby przynależące do danej subkultury. Jednak coraz częściej widujemy na ulicach starsze i młodsze osoby w dredach i warkoczykach syntetycznych, które nie są związane z żadną grupą społeczną. Obecnie jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce dodać swojej wakacyjnej fryzurze nieco więcej pazura. Nie musimy nawet posiadać w tym celu długich włosów, ponieważ pasma można doczepić już do kilkucentymetrowych kosmyków.

Ile to kosztuje?

Koszt jednego syntetycznego dreda to kwota 7-12  złotych. Średnio będziemy ich potrzebować ok. 50 sztuk, jeśli chcemy mieć dredy na całej głowie. Cena profesjonalnego doczepiania waha się od 500 zł do 1000 zł.

Jeśli chodzi o warkoczyki to koszt ogranicza się jedynie do syntetycznych włosów, ponieważ zapleść je możemy sobie bez problemu same, posiłkując się wskazówkami  z internetu. Zrobienie takiej fryzury u specjalisty to wydatek rzędu 400 zł. Warto również zagospodarować sobie na to przynajmniej 6 godzin wolnego czasu. W ekstremalnych przypadkach może to potrwać nawet 12 godzin!

Jak je pielęgnować?

Syntetyczne włosy wysokiej jakości są tworzone z kanekalonu. Jest to japońskie włókno, które jest niemal nie do odróżnienia od naturalnych włosów. Dredy wykonane z tego materiału nie są trudne w utrzymaniu, co sprawia, że cieszą się dużą popularnością. Są bardzo lekkie, łatwo je czyścić, ale nie da się ich pomalować żadną, nawet najlepszą farbą. Dlatego kolor należy wybrać na samym początku.

Dredy możemy myć raz na tydzień lub nawet rzadziej. Włosy syntetyczne nie przetłuszczają się, więc nie ma potrzeby intensywnego pielęgnowania. Warkoczyki syntetyczne również wymagają mniej pielęgnacji, choć oczywiście według upodobania można je myć przy pomocy szamponu i odżywki, dzięki czemu będą lepiej odżywione. Jest jeszcze jedna ważna zaleta – włosy syntetyczne schną dużo szybciej!

Jak ściągnąć?

Naturalne dredy bardzo mocno niszczą nasze włosy. Jeśli nam się znudzą, to nie pozostaje nic innego jak obcięcie ich. Z pomocą przychodzą jednak sztuczne, doczepiane dredy, które bez problemu w każdej chwili możemy odczepić na własną rękę. Polecamy jednak robić to w zakładzie fryzjerskim pod fachową opieką specjalisty, ponieważ w innym przypadku możemy uszkodzić naturalne włosy. Również decydując się na warkoczyki syntetyczne, warto skorzystać z pomocy fachowca, choć tu sprawa jest już łatwiejsza. W większości przypadków wystarczy jedynie je rozpleść.

Duży wybór włosów syntetycznych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora