Data publikacji:

Dynia, cynamon, imbir: perfumy pachnące jesienią

Dyniowa tarta, szarlotka z cynamonem lub kawa z nutą przypraw – właśnie tak pachną perfumy będące emanacją jesiennych smaków i aromatów. Przedstawiamy kompozycje, które wprowadzą Cię w sezonowy nastrój.

Typowo sezonową kompozycją s perfumy sygnowane nazwiskiem Tildy Swinton, w których znajdziemy nuty aromatycznej dyni, ostrego imbiru i soczystej pomarańczy, występujące w towarzystwie nieśmiertelnika, wetiwery, piżma oraz róży.

Perfumy Tildy Swinton

Dynię można znaleźć również w perfumach True Star Gold Tommy'ego Hilfigera, gdzie łączą się z aromatycznym miodem, mlekiem i cytrusami. Kontrapunktem dla jesiennych aromatów jest mieszanka malin, melona i kiwi podszyta nutą jałowca.

Perfumy True Star Gold

Perfumy Cafe marki Neil Morris pachną aromatycznym napojem z nutą jesiennej słodyczy. Do obecnego w nim zapachu kawy dodano wanilię, czekoladę, bitą śmietanę, dynię i orzeźwiającą zieloną herbatę.

Cafe Neil Morris

Fani jesiennych aromatów z pewnością polubią perfumy Pumpkin Pie Demeter o zapachu dyniowego ciasta, skomponowane z nut dyni, goździków, imbiru, cynamonu, cukru oraz pszenicy.

Pumpkin Pie Demeter

Jesienne przyprawy to także motyw przewodni perfum L de Lolita Lempicka, W turkusowym flakonie zamknięto mieszankę pachnącą wanilią, cynamonem, gorzką pomarańczą, fasolą tonka, piżmem i drzewem sandałowym.

L de Lolita Lempicka

Perfumy Christina Aguilera Red Sin przywodzą na myśl zapach jesiennego cydru lub jabłecznika. W ich aromacie na pierwszy plan wybija się czerwone jabłko z cynamonem, któremu towarzyszy drzewo sandałowe, imbir, piżmo i kwiat cyklamenu.

Christina Aguilera Red Sin

Podobną mieszankę znajdziemy w perfumach Boss Orange Celebration of Happiness. Tu na pierwszy plan wybija się mieszanka cynamonu i wanilii, z dodatkiem kwiatu pomarańczy, jabłka i brzoskwini. W tle wybrzmiewają nuty śliwki, drzewa sandałowego, białych kwiatów i oliwkowego drzewa.

Boss Orange Celebration of Happiness

Autor: Kasia Szulik