Data publikacji:

Flamboyage a sombre. Czym się różnią i które wybrać?

Chcesz uzyskać efekt włosów muśniętych słońcem? Postaw na flamboyage! Ta nowoczesna metoda koloryzacji sprawia, że pasma stają się jasne i świetliste, a całość prezentuje się bardzo naturalnie. Czym różnią się od siebie flamboyage a sombre? Jak wykonuje się tę koloryzację? Sprawdź w artykule!
Flamboyage a sombre

Flamboyage a sombre – czym są te koloryzacje?

Ombre, sombre, flamboyage – w dzisiejszych czasach fryzjerzy i styliści prześcigają się w tworzeniu różnych rodzajów koloryzacji, które na pierwszy rzut oka dają podobne do siebie efekty. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, a różnice pomiędzy poszczególnymi typami często przesądzają o tym, na którą stylizację chcemy się zdecydować. W artykule przedstawiamy, jaka jest zależność pomiędzy flamboyage a sombre czy też ombre oraz czym wyróżniają się te koloryzacje.

Flamboyage i sombre to koloryzacje, które pozwalają uzyskać efekt naturalnie wyglądających, delikatnie rozjaśnionych włosów. To doskonała opcja dla wszystkich kobiet, które cenią sobie naturalny, dziewczęcy, ale równocześnie modny wygląd.

Flamboyage a sombre – czym jest flamboyage?

Flamboyage to metoda koloryzacji wymyślona przez brytyjskiego fryzjera Angelo Seminarę, a jej nazwa pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego „płonąć”. Przypomina nieco stylizacje sombre oraz baleyage, lecz jest nieco delikatniejsza. Polega na delikatnej koloryzacji pasemek na różnej wysokości włosów, przez co kosmyki wyglądają na muśnięte słońcem, a cała fryzura nabiera głębi i zyskuje objętość.

Jak wykonuje się flamboyage? Pojedyncze pasma przykleja się do specjalnej taśmy i zabezpiecza paskami z papieru. Następnie nakłada się na nie farbę kolorem zbliżoną do naturalnego odcienia kosmyków. Dzięki takiej metodzie odrosty nie są w ogóle widoczne, a całość prezentuje się bardzo świeżo i naturalnie. Efekty flamboyage przed i po są naprawdę zdumiewające!

Flamboyage a sombre – czym jest sombre?

Koloryzacja sombre to delikatniejsza wersja klasycznego ombre. Włosy rozjaśnia się stopniowo mniej więcej od 2-3 cm od ich nasady aż po same końce. Różnica kolorów wynosi nie więcej niż 2-3 tony, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo naturalnie. W sombre chodzi o to, żeby przejścia między odcieniami nie były mocno widoczne tak jak w przypadku klasycznego ombre. To świetna koloryzacja dla miłośniczek świeżego, dziewczęcego, naturalnego looku.

Ombre, sombre, flamboyage – różnice

Jakie są różnice między ombre, sombre i flamboyage? Pierwszy rodzaj koloryzacji jest najprostszy do odróżnienia. Ombre polega na rozjaśnieniu włosów mniej więcej od połowy aż do końcówek. Można wykonać je nawet na brązowych pasmach i rozjaśnić je aż do blondu. Efekt końcowy prezentuje się odważnie i mocno kontrastowo.

Sombre jest subtelniejszą wersją ombre, gdyż włosy rozjaśnia się już kilka centymetrów od nasady, a różnice między kolorami wynoszą nie więcej niż 2-3 tony. Dzięki temu fryzura prezentuje się znacznie bardziej naturalnie i świeżo.

A jakie są różnice między flamboyage a sombre? Ta pierwsza koloryzacja jest jeszcze subtelniejsza i delikatniejsza. Nie rozjaśnia się włosów na całej długości, lecz jedynie pojedyncze pasemka rozmieszczone na różnej długości kosmyków. Tym też odróżnia się od klasycznego baleyage, gdzie pasma rozkładają się raczej symetrycznie i farbuje się je od nasady. Ponadto różnica kolorów między włosami a pasemkami wynosi zaledwie 1-2 tony. Dodatkowo inna jest również metoda wykonania zabiegu. W przypadku sombre używa się zwykle folii aluminiowej, a przy flamboyage – specjalnych taśm.

Flamboyage i sombre – dla kogo?

Koloryzacje flamboyage i sombre to doskonała propozycja dla miłośniczek naturalnego, świeżego wyglądu. Sprawdzą się na włosach średniej długości oraz długich. Będą świetnie wyglądać na cienkich pasmach, gdyż dodadzą im objętości. Jeśli natomiast podoba ci się efekt włosów muśniętych słońcem, koniecznie wypróbuj flamboyage!
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Olga Wacholc