Data publikacji:

Gorący trend: półkoczek

Jeśli szukasz szybkiego sposobu, żeby wyczarować modną fryzurę, pokochasz half bun! Półkoczek już stał się hitem stylizacji. Podpowiadamy, jak go uczesać.

Kok i rozpuszczone włosy, czyli 2 w 1

Od kilku sezonów we fryzjerstwie panuje moda na koki. Gładkie, roztrzepane, upięte nisko lub wysoko - wyglądają zachwycająco i podkreślają naszą kobiecość. Półkoczek jest kolejną wariacją klasycznego koka, która szturmem wkradła się do internetu. Half bun jest pleciony na czubku głowy z części włosów. Ich pozostała część delikatnie opada na kark i plecy. Wybierając takie uczesanie, na pewno nie pozostaniemy niezauważone. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę m.in. Jennifer Lopez, która również preferuje tę fryzurę. Jak więc uczesać półkoczek?

Źródło: hercampus.com, thehairclass.bigcartel.com

Trzy kroki do fryzury gwiazd

Przygotuj: 1 lub 2 gumki do włosów, ewentualnie wypełniacz do koków, kilka wsuwek do włosów, lakier do włosów lub inny ulubiony kosmetyk utrwalający.

  • Krok 1: Starannie rozczesz włosy i podziel na dwie mniej więcej równe części.
  • Krok 2: Z jednej części włosów zrób wysoko kucyka lub, używając wypełniacza, od razu małego koczka. W pierwszym przypadku zawiń kucyka i podepnij go wsuwkami.
  • Krok 3: Rozczesz pozostałą część włosów i pozwól jej swobodnie opaść z tyłu głowy. W tak powstały półkoczek możesz wpiąć ozdobną spinkę, a końce rozpuszczone włosów podkręcić za pomocą pianki do włosów. Utrwal fryzurę lakierem do włosów. Gotowe!
  • Źródło: byrdie.com, studded-hearts.com

    Dlaczego half bun?

    Półkoczek jest bardzo wygodny, a przy tym nie kradnie nam uroku dziewczęcości. Rozpuszczona część włosów raczej nie będzie nam przysłaniać oczu, ale naturalnie ułoży się z tyłu głowy. Taka fryzura prezentuje się oryginalnie, ale też podkreśla rysy twarzy. Półkoczek pozwala nam też na różnorodne kombinacje - w zależności od długości włosów i stopnia ich cieniowania. I co ważne, pasuje do większości stylizacji.

    Autor: Bogumiła Kurzeja