Data modyfikacji:

Intensywne kolory, fantazyjne koloryzacje - jak działa Goldwell Elumen

Marzysz o wyrazistym kolorze, ale nie chcesz niszczyć włosów całkowitym rozjaśnianiem? Zależy Ci nie tylko na intensywnym kolorze, ale także na jego trwałości? Zdaniem producentów, odpowiedzią na takie potrzeby jest bezoksydacyjna farba Goldwell Elumen. Przedstawiamy sposób działania, zalety i wady tego produktu.

Autor: Anna F.

Goldwell Elumen weszła na rynek szturmem i szybko zaskarbiła sobie serca fryzjerek i ich klientek. Producenci obiecują wiele - farba daje wyrazisty, trwały kolor (paleta obejmuje mocne barwy od pomarańczu po fiolet), a jednocześnie jest łagodna dla włosów. Nie zawiera bowiem amoniaku, a także jest bezoksydacyjna. Nie było do tej pory produktu, który łączyłby te cechy.

W jaki sposób działa Goldwell Elumen?

Pomimo że Elumen to farba bezoksydacyjna, daje intensywny i trwały efekt. Tajemnicą jej skuteczności jest tzw. Magnet Effect, dzięki któremu wyraziste pigmenty zgodnie z zasadami fizyki są zasysane głęboko do wnętrza włosa. Zapobiega to problemowi spłukiwania się koloru. Producenci zapewniają, że nawet po 10 myciach szamponem kolor pozostaje bardziej intensywny niż w przypadku zwykłej, oksydacyjnej farby.

Drugą ważną zaletą Goldwell Elumen jest lśniący połysk, jaki farba nadaje włosom. Wynika to z faktu, że jej składniki wypełniają nierówności na porowatych włosach, znacząco poprawiając ich strukturę. W efekcie, nic nie zaburza odbijającego się światła, co skutkuje ładnym, równomiernym blaskiem.

Jak wygląda efekt w praktyce?

Użytkowniczki farby Goldwell Elumen są z reguły zadowolone z efektu. Farba zapewnia bardzo dobre, niemal stuprocentowe krycie. Kolor jest bardzo wyrazisty i faktycznie pozostaje intensywny dłużej, niż w przypadku farbowania piankami lub tonerami. Farbę wystarczy stosować raz na kilka tygodni, a czasami nawet co kilka miesięcy.

Co więcej, składniki Elumenu domykają łuski włosa, dzięki czemu farba nie tylko nie niszczy, ale też naprawia zniszczone wielokrotnym rozjaśnianiem włosy. Stają się odżywione, lśniące, miękkie i przyjemne w dotyku. Efekt jest zniewalający dla kobiet, które od lat walczą ze zniszczonymi od farbowania i niewłaściwej pielęgnacji włosami. Wśród zalet warto też wymienić przyjemny zapach farby, która nie zawiera amoniaku.

Nie brakuje jednak powtarzających się zastrzeżeń co do produktu. Wadą jest przede wszystkim czas farbowania, który może sięgnąć nawet kilku godzin. Wynika to z faktu, że proces jest wieloetapowy i wymaga wielokrotnego mycia włosów pomiędzy preparatami. Wiele kobiet wskazuje też na to, że farba jest mniej skuteczna przy pierwszej koloryzacji. Problemem jest także zmiana koloru po farbowaniu Elumenem - produkt “Return” służący do zdjęcia koloru nie jest tak skuteczny, jak sama farba.

Duży wybór farb do włosów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Paulina Staruszniak