Data publikacji:

Jak dbać o długie włosy

Długie, zdrowe włosy to atrybut kobiecości! Ich pielęgnacja jest jednak dość wymagająca - nieodżywiona końcówki są podatne na złamanie i rozdwajanie. Zobacz nasze sposoby na pielęgnację długich kosmyków!

Najważniejsza zasada przy pielęgnacji długich włosów to nie obciążać ich u nasady i nawilżać końcówki. Używaj regularnie serum lub odżywki nakładanej tylko na końce włosów. Pamiętaj również o ich regularnym podcinaniu. Nawet najlepszy kosmetyk nie "sklei" rozdwojonych końcówek - jeśli nie zostaną podcięte, włos będzie rozdwajał się coraz wyżej.

Kolejny częsty problem posiadaczek dłuższych kosmyków to ich plątanie się. Zawsze przed i po umyciu włosów rozczesuj je dokładnie, najlepiej szczotką z naturalnego włosia lub Tangle Teezer. Po myciu delikatnie wytrzyj je ręcznikiem przyciskając go do głowy. Jeśli używasz suszarki, nastawiaj ją zawsze na strumień zimnego powietrza.

Nie mniej ważny jest też rodzaj szamponu - dobrze jest używać specyfiku przeznaczonego właśnie do długich włosów. Regularnie używana maska regenerująca maska i odżywka również już po około dwóch, trzech tygodniach używania zaczną przynosić efekty. Takie kosmetyki gwarantują, że włosy u nasady nie będą obciążone (a tym samym "oklapnięte"), a końcówki będą zdrowe.

Włosy, zwłaszcza długie warto pielęgnować również od wewnątrz, na przykład przez stosowanie odpowiedniej diety. Produkty, które sprzyjają włosom to chude mięso, ryby, wątróbka, nabiał a także cytrusowe owoce. Można też sięgnąć po suplementy  wzmacniające włosy.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz