Data publikacji:

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Wykorzystujesz pędzle w makijażu? Pamiętaj o ich regularnej pielęgnacji - przede wszystkim o częstym czyszczeniu. Nie wchłaniają one co prawda produktów jak np. gąbki do nakładania podkładu, ale możemy być pewni, że między gęste włosie również dostaje nadmiar kosmetyków czy martwy naskórek.

Pędzlem dotykasz wrażliwej skóry twarzy, oczu i ust, dlatego bardzo ważne jest, by akcesoria były czyste. Pędzelki z naturalnego włosia to inwestycja na długie lata – pod warunkiem oczywiście, że będą odpowiednio pielęgnowane. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że Twoje pędzle są dobrze odkażone, skorzystaj ze specjalnego sprayu z alkoholem. Taki specyfik jest używany i polecany przez profesjonalne kosmetyczki.

Do mycia pędzelków możesz również użyć ciepłej wody z mydłem, ale pamiętaj że taki zabieg może po jakimś czasie wysuszyć włosie. Przy czyszczeniu pędzla wodą bardzo ważne jest to, aby myć samo włosie. Jeśli pod wodę włożymy cały pędzel, woda dostanie się do jego trzonu i może on popękać. Samo czyszczenie staraj się przeprowadzić bardzo delikatnie, żeby nie powyrywać włosków ani nie zmienić kształtu włosia.

Wyczyszczone pędzelki powinno się położyć płasko na blacie do naturalnego wyschnięcia. Jeśli zostawimy je w pozycji pionowej, woda zacznie spływać do trzonu i może go zniszczyć. Pod żadnym pozorem nie można przyspieszać suszenia suszarką ani kłaść pędzla na kaloryferze!

Pędzli nie powinno przechowywać się w łazience, gdzie są narażone na ciepło i wilgoć. Najlepiej byłoby przechowywać je w zamkniętym opakowaniu albo kuferku na kosmetyki tak, by nie osiadał na nich kurz.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz