Data modyfikacji:

Jak obciąć kręcone włosy? Najlepsze fryzury dla loków

Posiadanie bujnych loków to dobrodziejstwo, a jednocześnie wyzwanie. Kręcone włosy wymagają specjalnego traktowania – aby wyglądały pięknie, niezbędna jest dopasowana pielęgnacja oraz odpowiednie strzyżenie. Nie wiesz, jak obciąć kręcone włosy? Sprawdź, które strzyżenia wydobędą ich prawdziwy urok.

jak obciąć kręcone włosy

Jak obciąć kręcone włosy, by dobrze się układały?

Loki swoją strukturą znacznie różnią się od kosmyków prostych i falowanych. Gdyby przyjrzeć się przekrojowi poprzecznemu włosa kręconego, można by zauważyć, że jest on okrągły (a nie jak w przypadku prostego włosa – płaski). To właśnie specyficzny kształt odpowiada za skłonność do kręcenia się włosów.

Aby loki prezentowały się świetnie, muszą być właściwie pielęgnowane i strzyżone. A ty – jako ich posiadaczka – powinnaś wiedzieć, jakie praktyki fryzjerskie będą dla nich dobre, a których należy unikać.

Sprawdź również, jak wzmocnić włosy domowymi sposobami.

Jak obciąć kręcone włosy do ramion?

W przypadku loków, dłuższe fryzury układają się znacznie łatwiej niż krótkie. Włos kręcony jest lekki, dlatego jeśli chcesz, by fryzura była zdyscyplinowana, postaw na długie włosy, które układają się pod swoim ciężarem. Wówczas sprężynki będą regularne i „posłuszne”.

Jak obciąć włosy kręcone? Dobrą praktyką okaże się cieniowanie, które wydobędzie skręt loków. Stylista nie powinien jednak wykonywać go popularnymi degażówkami, a brzytwą fryzjerską.

Na sucho czy na mokro – jak obciąć kręcone włosy?

Strzyżenie loków na mokro jest błędem często powielanym przez fryzjerów. Należy pamiętać, że wysuszone i skręcone włosy będą prezentowały się inaczej, niż zaraz po umyciu. Obcinanie mokrych loków to zatem prosta droga do pomyłek związanych z docelową długością.

Kręcone włosy należy ścinać na sucho – tylko taka technika zapewni ci pewność, że fryzura będzie układała się dobrze nawet po wielu dniach od wizyty w salonie fryzjerskim.

Jak obciąć kręcone włosy na krótko?

Jeśli najlepiej czujesz się w krótkich fryzurach, loki będą stanowiły świetną bazę do niejednej z nich. Krótsze loki staną się lżejsze, a jednocześnie bardziej podatne na skręt. Wszystkie kręconowłose kobiety powinny przemyśleć metamorfozę w postaci bardzo krótkiego cięcia „na chłopczycę”. Może się okazać, że taka fryzura doda ci całą masę stylu oraz uroku.

Loki świetnie będą prezentowały się również w cięciu typu bob. W tym wypadku uzyskasz modny efekt artystycznego nieładu. Jak obciąć kręcone włosy na boba? Dokładnie tak samo, jak przy strzyżeniu na włosach prostych. Jednak ponownie trzeba pamiętać o tym, aby loki strzyc jedynie na sucho.

Jak wydobyć maksymalny skręt loków?

Dobre strzyżenie loków to podstawa. Pamiętaj jednak, że bardzo istotna jest również pielęgnacja domowa. Stosuj dopasowane do potrzeb włosów kręconych kosmetyki i zainteresuj się tematem olejowania – loki je wprost uwielbiają!

Unikaj również popularnych błędów, takich jak rozczesywanie włosów kręconych na sucho. Loki należy rozczesywać wyłącznie zaraz po umyciu, a następnie pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia lub użyć dobrej suszarki do włosów z dyfuzorem.

Stwórz stylową fryzurę z loków

Stylista fryzur zaznajomiony z technikami cięcia loków wydobędzie z twoich włosów cały ich potencjał. Jako posiadaczka loków powinnaś wiedzieć, które metody im służą, a które odbierają im urok. Pamiętaj o kilku prostych zasadach i ciesz się burzą zdrowych, imponujących sprężynek.

Autorka: Joanna Stanuch