Data modyfikacji:

Jak ochłodzić rudy kolor włosów?

Rude włosy z natury mają raczej ciepłe tony. Czasem jednak zamarzy nam się ochłodzenie tego odcienia. Chęć uzyskania zimnych tonów dotyczy jednak nie tylko rudości samej w sobie. Osoby posiadające włosy brązowe często skarżą się na ich ciepły odcień i rudawe refleksy. Walka o chłodne tony nie jest jednak przegrana! Istnieją sposoby na ochłodzenie rudych włosów i pozbycie się ciepłych refleksów. Jak ochłodzić rudy kolor włosów domowymi sposobami? Po jakie produkty sięgnąć? Mamy na to sposób!
jak ochłodzić rudy kolor włosów

Ochładzanie rudych włosów – dla kogo?

Rude włosy dla jednych są piękne, a u innych wywołują kompleksy. Osoby o naturalnie rudych kosmykach zazwyczaj mogą pochwalić się ciepłymi odcieniami włosów, jednak wiele z nich marzy o zneutralizowaniu tego koloru. Rude refleksy mogą pojawić się również u osób, które z natury mają włosy brązowe, kasztanowe, a także u posiadaczy włosów farbowanych. Często słońce przyczynia się do powstawania rudych odcieni, co przez wielu jest bardzo niepożądanym efektem. Na szczęście istnieją sposoby na ochłodzenie rudych włosów, które przedstawiamy poniżej.

Jak ochłodzić rude włosy, czyli co nieco o kolorach

Na początku warto uświadomić sobie, jakie kolory są w stanie zneutralizować ciepłe rude odcienie na włosach. Jeśli spojrzymy na standardowe koło kolorów, zauważymy, że naprzeciwko kolorów pomarańczowego i czerwonego leżą niebieski oraz zielony. To bardzo cenna wskazówka! Taki układ barw oznacza bowiem, że (przynajmniej w teorii) kolor niebieski oraz zielony są w stanie zneutralizować ciepłe refleksy i ochłodzić rude włosy. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy rozpocząć poszukiwania produktów, które pomogą nam rozwiązać problem ze zbyt ciepłymi tonami włosów.

Jak ochłodzić rudy kolor włosów z wykorzystaniem szamponów tonujących? W drogeriach, a także w sklepach online, bez większego problemu znajdziemy tzw. szampony tonujące. Są to produkty do mycia włosów, których zadaniem jest stopniowe zniwelowanie ciepłych odcieni włosów. Jeśli chcemy ochłodzić rude włosy, koniecznie wybierajmy produkty z niebieskimi pigmentami. Szamponu używamy standardowo – jeśli myjemy włosy codziennie, aplikujemy szampon tonujący każdego dnia. Z czasem powinien on zniwelować niechciane odcienie. Jeśli nie mamy pewności, gdzie szukać szamponu tonującego, sięgnijmy po produkty przeznaczone do włosów siwych.

Odżywki tonujące, czyli sposób na ochłodzenie rudych włosów

Oprócz szamponów tonujących na rynku możemy znaleźć także odżywki oraz balsamy tonujące do włosów. Zazwyczaj są one dedykowane włosom blond, jednak warto wypróbować je również w walce z rudościami. Ich zakup może być nieco utrudniony, jednak bez kłopotów znajdziemy je online. Sposób użycia odżywek tonujących jest dokładnie taki sam jak w przypadku zwykłych odżywek czy masek do włosów – wystarczy zaaplikować je na mokre kosmyki, pozostawić na 10-15 minut, a następnie spłukać. Takich odżywek możemy używać po każdym myciu.

Płukanka do ochłodzenia rudych włosów

Innym sposobem na uzyskanie pięknego chłodnego odcienia, jest stosowanie płukanki do włosów. Na rynku znajdziemy te produkty w naprawdę różnych odcieniach. Największą popularnością cieszą się oczywiście fioletowe, ale na drogeryjnych pułkach można znaleźć również płukanki w kolorze różowym.

Niebieskie płukanki do włosów są niestety rzadkością, jednak to one są szczególnie pożądane, jeśli chcemy ochłodzić rudy kolor włosów. Niebieską płukankę znajdziemy chociażby w asortymencie polskiej firmy Joanna. Warto stosować ją po każdym umyciu – wystarczy, że dodamy płukankę do wody, którą wykorzystamy do spłukania odżywki z włosów. Im więcej płukanki dodamy, tym mocniejszy efekt uzyskamy. Nie bójmy się eksperymentować! Z czasem z pewnością znajdziemy proporcje idealne.

Alternatywę dla niebieskich płukanek do włosów mogą stanowić płukanki srebrne. One również mają w sobie chłodne tony, które mogą skutecznie zneutralizować rudości. Są nieco bardziej popularne, dlatego można dostać je nie tylko online, lecz także stacjonarnie. Srebrne płukanki do włosów znajdziemy w ofertach firm Cameleo, Joanna, Kulpol czy Marion.
Jak ochłodzić rudy kolor włosów? Domowy sposób Istnieje również domowy sposób na ochłodzenie rudego koloru włosów. Jest on całkowicie bezpieczny i można stosować go podczas każdego mycia. Jeśli chcemy z niego skorzystać, koniecznie zaopatrzmy się w błękit metylenowy. To produkt powszechnie dostępny w sklepach zoologicznych. Zawiera interesujący nas kolor, czyli niebieski. Aby ochłodzić rudy kolor włosów, musimy dodać kilka kropel błękitu metylowego do ulubionej odżywki bądź maski do włosów.

Zazwyczaj wystarczy 10-15 kropel na ⅓ szklanki odżywki. Wiele zależy od tego, jak intensywny kolor chcemy uzyskać. Im więcej błękitu dodamy, tym chłodniejsze będą nasze włosy. Odżywkę wymieszaną z błękitem należy nałożyć na czyste, mokre włosy i pozostawić na około 30 minut. Jeśli po kilku próbach okaże się, że efekt jest zbyt mało intensywny, możemy wydłużyć czas trzymania odżywki na włosach oraz dodać więcej błękitu metylowego. Z czasem z pewnością znajdziecie swoje idealne proporcje.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik o tym, jak ochłodzić rudy kolor włosów, pomoże wam w zniwelowaniu tego problemu. Regularne stosowanie szamponów tonujących, odżywek oraz płukanek z pewnością wpłynie na odcień fryzury. Domowy sposób z błękitem metylowym również jest niezawodny i zdecydowanie warto go wypróbować!
Autorka: Olga Sadowska