Data modyfikacji:

Jak odżywić włosy zniszczone słońcem?

Jeśli podczas wakacyjnych wojaży zaniedbasz odpowiednią pielęgnację włosów, po powrocie do domu lśniące kosmyki zamienią się w przesuszone siano, wymagające natychmiastowego odżywienia. Radzimy, jak pielęgnować włosy zniszczone słońcem.

Słońce barwi skórę na ciemniejszy kolor, ale włosy pod jego wpływem stają się jaśniejsze i suche. Ten problem w największym stopniu dotyczy blondynek, których czupryny zawierają niewielką ilość ochronnej melaniny. Włosy zniszczone słońcem potrzebują kuracji ratunkowej opartej o łagodne, nieinwazyjne środki.

Maska do zniszczonych blond włosów

Na czas regeneracji kosmyków zrezygnuj z używania prostownicy, lokówki i suszarki. Włosy zniszczone słońcem myj w miękkiej, najlepiej przefiltrowanej wodzie, używając niewielkich ilości szamponu przeznaczonego dla włosów suchych i zniszczonych – przed nałożeniem na głowę najlepiej rozcieńczaj go odrobiną wody. Podczas mycia wykonuj delikatny masaż, by pobudzić mikrokrążenie – taki zabieg stymuluje wzrost kosmyków.

Na koniec nałóż na nie odżywkę bądź maskę pochodzącą z drogerii lub zrobioną własnoręcznie. Włosy zniszczone słońcem odzyskają blask dzięki mieszance złożonej z jednego jaja, soku z połowy cytryn oraz łyżki miodu i mleka, którą trzeba wmasować we włosy i pozostawić na pół godziny, a następnie spłukać.

Kuracja miodowo-cytrynowa dla zniszczonych włosów

Włosy zniszczone słońcem potrzebują wzmocnienia również od wewnątrz, np. w formie suplementów diety z dużą dawką skrzypu polnego. W poprawie kondycji fryzury pomoże uzupełnienie jadłospisu o potrawy bogate w żelazo, fosfor, wapń, proteiny oraz witaminy A, C i z grupy B.

Te składniki znajdują się przede wszystkim w ciemnozielonych warzywach np. szpinaku czy brokułach, a także w orzechach, pełnoziarnistym pieczywie i ciemnym ryżu, jajach oraz mięsie drobiowym i wołowym. Włosy zniszczone słońcem będą lepiej nawilżone, jeśli będziesz pić co najmniej półtora litra czystej wody dziennie.

Autor: Kasia Szulik