Data modyfikacji:

Jak poprawnie nakładać samoopalacz?

Złota i apetycznie wyglądająca opalenizna to marzenie niejednej kobiety. Aby pomóc naturze, często sięgamy po samoopalacze. Równie często, przez nieprawidłową aplikację kosmetyku, borykamy się z efektem pomarańczowych plam na łokciach, nadgarstkach czy kolanach. Podpowiadamy, jak poprawnie nakładać samoopalacz, aby uzyskać naturalnie wyglądającą opaleniznę.

Podstawową zasadą aplikacji samoopalacza jest odpowiednie przygotowanie skóry na ten zabieg. Należy je rozpocząć od usunięcia zbędnych włosków. Jeśli w tym celu używamy wosku lub depilatora, najlepiej jest po goleniu odczekać dwa dni i dopiero wówczas nakładać kosmetyk. W przypadku używania tradycyjnych maszynek do golenia, aplikację sztucznej opalenizny można wykonać kilka minut po usunięciu owłosienia. Jednak nim to nastąpi niezbędne jest przeprowadzenie peelingu całego ciała. Samoopalacz będzie lepiej rozprowadzał się na gładkiej skórze, a uzyskany w ten sposób złocisty odcień skóry będzie trwalszy.

Najlepiej sięgnąć po peeling gruboziarnisty, np. cukrowy lub solny. Kosmetyk należy dokładnie wmasowywać w skórę, ze szczególnym uwzględnieniem łokci oraz kolan, gdzie skóra jest zwykle grubsza i szorstka. Po wygładzeniu ciała i usunięciu z niego drobinek, niezbędne jest wklepanie w skórę kremu lub balsamu nawilżającego. W celu ochrony paznokci, skórek wokół nich, a także łokci, kolan i ich zagłębień przed zabarwieniem, można je posmarować olejkiem lub wazeliną. Dodatkowo, aby uniknąć plam czy cieni na stopach, wmasuj w nie dedykowany im krem. Poczekaj, aż kosmetyki się wchłoną i dopiero wówczas rozpocznij aplikację samoopalacza.

Zacznij od nóg, ale nie wklepuj specyfiku w kolana. Podobnie jak łokcie należy je przyciemniać ostatnie. Samoopalacz rozprowadzaj kolistymi ruchami, zwracając uwagę, aby nie pominąć żadnego fragmentu ciała. Kontrolę ułatwi Ci zakup wersji z substancją brązującą, która pozwoli na bieżąco sprawdzać dokładność aplikacji kosmetyku. Jeśli wybrałaś samoopalacz w sprayu, rozpocznij jego rozmasowywanie natychmiast po spryskaniu ciała. Aplikuj cienkie warstwy specyfiku.

W przypadku pleców, poproś przyjaciółkę, siostrę lub chłopaka o rozsmarowanie kosmetyku brązującego. Zanim nałożysz samoopalacz na twarz, zabezpiecz brwi i brzeg linii włosów na czole, pokrywając je kremem lub olejkiem. Na koniec wsmaruj cienką warstwę kosmetyku w łokcie i kolana.

Do nakładania samoopalacza warto użyć specjalnych rękawiczek, które nie tylko pomogą dokładnie rozprowadzić go na skórze, ale również zapobiegną plamom na dłoniach.

Autor: Sylwia Stwora