Najważniejsza część naszych testów to oczywiście zapach
O zapachu możemy rozwodzić się bardzo długo. Nie każdy jest w stanie rozpoznać dane perfumy od razu bezbłędnie, natomiast mamy na to kilka wskazówek. Przede wszystkim oryginalne zapachy mają wyczuwalne trzy nuty zapachowe, które rozwijają się w trakcie kontaktu ze skórą. Pierwsza z nich jest wyczuwalna niemal od razu po aplikacji. Mówimy, iż jest ona najważniejsza, ponieważ to ona robi na nas "pierwsze wrażenie". Drugą wyczuwamy po około 20 minutach. Często nie zwraca naszej uwagi, jest jednak niepodważalnym dopełnieniem, które ma znaczny wpływ na efektywność zapachu. Ostatnia z nut zapachowych, tzw. nuta głębi, odpowiedzialna jest za trwałość. Utlenia się zdecydowanie wolniej w przeciwieństwie do dwóch pozostałych i to od niej rozpoczyna się przeważnie tworzenie zapachu, którym później oczarujemy otoczenie. W podróbkach tego nie znajdziemy.
Nieoryginalne zapachy, tańsze w produkcji ulatniają się znacznie szybciej. Często atrakcyjna cena takiego produktu tylko pozornie obniża nasze wydatki, ponieważ zużycie takiej buteleczki jest znacznie szybsze niż w przypadku oryginalnego zapachu. Warto też wspomnieć jak wygląda produkcja takich perfum. Bardzo często są to produkcje ukryte w piwnicach, zapachy produkowane w niesterylnych warunkach.
Skład takich perfum mocno odbiega od oryginału i może zawierać różnego rodzaju substancje zamienne, bez atestów, szkodliwe dla naszej skóry.
Podsumowując, jeśli oczaruje nas ciekawa oferta perfum w internecie, czy na bazarze, w bardzo okazyjnej cenie warto przyglądnąć się bliżej wszelkim detalom, nie dając się złapać w pułapkę nielegalnego jak i również niebezpiecznego dla naszego zdrowia handlu podrobionymi perfumami.
Wymienione wyżej wskazówki powinny pomóc w odpowiedzi na pytanie jak rozpoznać podróbki perfumy i wypełnić nasze domowe toaletki tylko sprawdzonymi zapachami.