Data publikacji:

Kubeczek menstruacyjny – ranking. Jaki kubeczek menstruacyjny jest najlepszy?

Kubeczek menstruacyjny to ekologiczny zamiennik tamponów i podpasek, który jest coraz chętniej wybierany przez kobiety. Zastanawiasz się nad jego zakupem, ale nie wiesz, który środek higieniczny będzie strzałem w dziesiątkę? W takim razie mamy coś dla ciebie – w jednym miejscu zebraliśmy najlepsze kubeczki menstruacyjne. Sprawdź nasz ranking polecanych produktów!

kubeczek menstruacyjny ranking

Kubeczek menstruacyjny – co warto o nim wiedzieć?

Kubeczek menstruacyjny, jak sama nazwa wskazuje, przypomina mały kubeczek o stożkowym kształcie. Do jego produkcji wykorzystuje się silikon medyczny, który jest w 100% bezpieczny i elastyczny, dzięki czemu ułatwia aplikację środka higienicznego, jednocześnie sprawiając, że jest całkowicie niewyczuwalny podczas miesiączki.

Jedną z największych zalet kubeczków menstruacyjnych z naszego rankingu jest wygoda. Pojemniczki bez problemu poradzą sobie nawet do 12 godzin, po których należy je opróżnić, wyczyścić i zaaplikować ponownie. To z kolei sprawia, że w trakcie miesiączki nie generujesz żadnych odpadów. W przeciwieństwie do tamponów i podpasek kubeczki są środkami higienicznymi wielokrotnego użytku, a tym samym są przyjazne dla środowiska.

Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać? Ranking polecanych

Jaki będzie najlepszy kubeczek menstruacyjny? Mamy dla ciebie ranking polecanych środków higienicznych, które zapewnią ci maksymalną wygodę i swobodę podczas miesiączki.

1. Kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup Intinima

Najpopularniejszy produkt w rankingu, który powstał z myślą o zapewnieniu ci jeszcze większego komfortu podczas miesiączki. Kubeczek ma rewolucyjny kształt z podwójną krawędzią zabezpieczającą przed przeciekaniem, idealnie dopasowuje się do twojego ciała, a do tego może być stosowany podczas stosunku.

2. Kubeczek menstruacyjny LadyCup

Kolejna alternatywa dla tradycyjnych środków higienicznych, która nie podrażnia i nie wysusza błon śluzowych, powstała z antyalergicznego materiału oraz pozwala na zachowanie optymalnej flory bakteryjnej w pochwie. Kubeczek jest sprzedawany w zestawie z bawełnianym woreczkiem, w którym możesz go z łatwością przechowywać. Dodatkowo otrzymał wyróżnienie Czeskiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

3. Kubeczek menstruacyjny Satisfyer Feel Confident

Niebieski model, który jest dostępny w zestawie zawierającym dwa kubeczki o pojemności 15 i 20 ml. Wśród nich nie zabrakło kubeczka wzbogaconego o prosty i długi uchwyt zakończony serduszkiem. Dzięki temu jego aplikacja i wyjmowanie są jeszcze łatwiejsze.

4. Kubeczek menstruacyjny OrganiCup

Produkt swoje miejsce w rankingu zawdzięcza przede wszystkim otrzymanemu certyfikatowi AllergyCertified. To właśnie to odznaczenie potwierdza, że jest on wolny od szkodliwych barwników, które mogłyby powodować reakcję alergiczną. Z kubeczka mogą bez obaw korzystać kobiety, które jeszcze nie rodziły.

5. Kubeczek menstruacyjny MoonCup

Model dostępny w dwóch rozmiarach jest wykonany z miękkiego silikonu, wystarczy ci nawet na 5 lat i z pewnością zaskoczy cię pozytywnie swoją wytrzymałością. W przeciwieństwie do pozostałych polecanych kubeczków menstruacyjnych w rankingu, produkt wymaga opróżniania co 8 godzin.

6. Kubeczek menstruacyjny FunFactory Fun Cup Explore

Zestaw dwóch rodzajów ekologicznych środków higienicznych produkowanych w Niemczech – A (małego) i B (dużego). Modele wielokrotnego użytku nie powodują podrażnień czy przesuszania błon śluzowych, jednocześnie bez problemu dopasowując się do ciała i bez problemu zbierając krew menstruacyjną nawet przez 12 godzin. Razem z kubeczkami menstruacyjnymi otrzymujesz antybakteryjną torebkę wykonaną z tyveku.

Autorka: Katarzyna Wendzonka