Data modyfikacji:

Jak sprawić, by farbowane włosy pozostały piękne na dłużej?

Z pewnością znasz to uczucie, gdy wychodzisz od fryzjera z fryzurą spowitą w spektakularny kolor. To, jak długo farbowane włosy pozostaną piękne zależy od ich właściwej pielęgnacji włosów. Podpowiadamy, na czym powinna się opierać.

Zacznij jeszcze przed wizytą u fryzjera

Zdrowe i mocne włosy będące w dobrej kondycji znacznie lepiej przyjmują farbę, dlatego mniej więcej na tydzień przed farbowaniem zafunduj im intensywna kurację wzmacniającą, na przykład z kosmetykami na bazie keratyny, która okrywa łuskę włosów warstwą ochronną. Jeśli masz zamiar zafarbować całe włosy na jednolity kolor, nie myj ich na dwa dni przed wizytą u fryzjera, ponieważ naturalne sebum działa utrwalająco. Jeśli planujesz pasemka, najlepszy efekt osiągniesz ze świeżymi włosami.

Ogranicz mycie

Po farbowaniu postaraj się unikać mycia jak najdłużej, minimum przez pierwsze dwa dni. W tym czasie molekuły koloru będą systematycznie wnikać w strukturę włosa, a im dłużej to potrwa, tym trwalszy będzie efekt. W końcu będziesz musiała umyć kosmyki, więc zrób to z użyciem lekkiego szamponu i w chłodnej lub lekko ciepłej wodzie, ponieważ wysoka temperatura również sprzyja wytrącaniu się molekuł koloru. Kosmetyk do mycia włosów powinien mieć jak najmniej siarczanów, które niszczą farbę. Farbowane włosy z zasady powinny być myte rzadziej, dlatego by przedłużyć czas między nimi, odświeżaj fryzurę z pomocą suchego szamponu.

Zainwestuj w kosmetyki

Do arsenału trików chroniących farbowane włosy dodaj również kosmetyki przeznaczone do podbijania i ochrony koloru, szczególnie te dodające im blasku. Dzięki temu piękna barwa powinna się utrzymać nawet przez 3 miesiące.

Autor: Kasia Szulik