Data modyfikacji:

Jak sprawić, żeby fryzura przetrwała cały wieczór?

Jeśli nie chcesz, by misternie ułożona fryzura nie była wyłącznie wspomnieniem po kilku godzinach zabawy, musisz właściwie ją utrwalić. Radzimy, jak ujarzmić niesforne kosmyki w sylwestrową noc.

Spryskując włosy lakierem, nie zapomnij utrwalić całej fryzury – w razie potrzeby przechyl głowę w dół i pokryj nim również wewnętrzne kosmyki. Jeśli planujesz podkręcić włosy, najpierw nieco je zwilż, a później wmasuj w nie piankę, która naturalnie zwiększy ich skręt.

Jeśli włosy mają być rozpuszczone, umyj je w dniu imprezy, by pozostały świeże i pełne blasku na dłużej. Gdy natomiast chcesz je podkręcić, umyj głowę dzień wcześniej - kosmyki będą bardziej podatne na takie zabiegi, gdy na ich powierzchni osadzi się odrobina naturalnego łoju.

Gdy robisz loki, zawsze używaj lokówki, nie prostownicy. Kosmyki kręcone za jej pomocą wyglądają pięknie i są symetryczne, jednak znacznie mniej trwale niż te tworzone lokówką, zwłaszcza, jeśli pogoda jest kapryśna. Do podkręcania używaj urządzenia o średnicy mniejszej niż loki, które chcesz uzyskać, ponieważ z czasem i tak się rozwiną oraz nabiorą pożądanych kształtów.

Przed prostowaniem nie zapomnij nałożyć na włosy preparatu wygładzającego, który dodatkowo zapewni im ochronę termiczną. Po zakończeniu prostowania utrwal fryzurę lakierem. Tuż przed zrobieniem loków również spryskaj nim włosy i poczekaj, aż wyschnie, a gdy już podkręcisz kosmyki, nadaj im pożądany kształt rozczesując je palcami. Gdy fryzura będzie gotowa, ponownie spryskaj ją lakierem.

Jeśli masz krótkie i mocno wycieniowanie włosy, wymodeluj je z pomocą pasty lub gumy, którą w niewielkich ilościach nakłada się na końcówki włosów. By fryzura utrzymała się przez całą noc, potrzebujesz kilku warstw lakieru, więc korzystaj z preparatów, które nie będą ich zbyt mocno obciążać. W trakcie wieczoru poprawki mogą okazać się konieczne, więc nie zapomnij włożyć do torebki lakieru w wersji mini.

Autor: Kasia Szulik