Data modyfikacji:

Jak zmywać paznokcie hybrydowe – zmywacz do paznokci hybrydowych

Są piękne, bardzo trwałe i umożliwiają różnorodne stylizacje, ale mają jedną wadę – trudno je usunąć. Mowa oczywiście o kosmetycznym hicie ostatnich lat, czyli o lakierach hybrydowych. Zastanawiasz się, jak zmywać paznokcie hybrydowe. Oto twój kompletny przewodnik. Sprawdź, czym zmyć paznokcie hybrydowe w domu.

jak zmywać paznokcie hybrydowe

Jak zmyć paznokcie hybrydowe w domu?

Istnieją trzy sposoby na usunięcie popularnej hybrydy z paznokci. Wszystkie są skuteczne i proste – wybór zależy zatem tylko od twoich preferencji. Sprawdź, czym zmyć z paznokci lakier hybrydowy.

Ściąganie lakieru hybrydowego frezarką lub pilniczkiem

Lakier hybrydowy można usunąć z paznokci mechanicznie, czyli po prostu go ścierając. Możesz to zrobić frezarką (wbrew pozorom nie jest to już narzędzie zarezerwowane dla kosmetyczek) lub pilniczkiem. Pamiętaj, aby użyć tego o niskiej gradacji i piłować tylko do ściągnięcia kolorowej warstwy (tzw. bazę możesz pozostawić na paznokciach – to dla nich najbezpieczniejsze).

Uwaga! Jeśli masz frezarkę, ale brakuje ci doświadczenia w jej używaniu, to przed zabiegiem koniecznie obejrzyj film z instrukcją.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe acetonem?

Drugi sposób na to, jak zmywać paznokcie hybrydowe, to zmywacz z acetonem do paznokci hybrydowych. Metoda polega na zmiękczeniu lakieru hybrydowego acetonem, a następnie usunięciu wszystkich warstw. Aby wykonać taki zabieg, potrzebujesz pilniczka papierowego, acetonu, wacików bezpyłkowych, folii aluminiowej, łopatki do ściągania lakieru oraz – opcjonalnie – klipsów.

Zmywanie lakieru hybrydowego w domu nie jest trudne. Najpierw musisz zmatowić płytki paznokci pilniczkiem. Następnie nasącz waciki acetonem. Owiń je dookoła końcówek palców, nałóż na nie kawałki folii aluminiowej i ewentualnie klipsy. Po około 10-15 minutach zdejmij folię i usuń resztki lakieru łopatką.

Jeśli potrzebujesz dokładniejszych instrukcji, sprawdź filmik.

Zmywanie lakieru hybrydowego z paznokci specjalnym zmywaczem

Jeśli chcesz nie tylko usunąć lakier hybrydowy, ale też zadbać o płytkę paznokcia, to użyj specjalnego zmywacza do paznokci hybrydowych – dzięki niemu zmywanie lakieru hybrydowego w domu będzie nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

Zasada działania preparatu jest podobna jak w przypadku użycia acetonu – wacik nasączony płynem nakładamy na końcówkę palca i owijamy folią aluminiową. Po 10-15 minutach możemy rozpocząć proces usuwania lakieru.

Przeczytaj także: Hybrydy w domu - jak zrobić, czego potrzebujesz?

Zmywacz do paznokci hybrydowych – polecane kosmetyki

Jeżeli ze wszystkich trzech opisanych metod na zmywanie lakieru hybrydowego z paznokci najbardziej przekonuje cię ta z użyciem zmywacza, to pamiętaj, aby kupić naprawdę dobry kosmetyk. Oto te rekomendowane na Ceneo.pl.

1. VICTORIA VYNN REMOVER SOAK OFF

To zmywacz do paznokci hybrydowych oraz zmiękczania akrylu oraz akrylożelu. Produkt zasługuje na zainteresowanie przede wszystkim z uwagi na fantastyczne działanie na płytkę paznokcia: dzięki zawartości witaminy E oraz oleju makadamia sprawia, że płytka jest bardziej nawilżona, elastyczna oraz odżywiona.

Dodatkowo zmywacz ten działa antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo, a po aplikacji pozostawia po sobie bardzo przyjemny zapach perfum.

2. ZMYWACZ DO LAKIERU SEMILAC REMOVER 50ML

Zmywacz do paznokci hybrydowych z dodatkiem lanoliny. Wybiera go wiele miłośniczek lakierów hybrydowych, głównie z uwagi na fakt, że nie niszczy ani nie podrażnia płytki paznokcia, za to nawilża skórki.

3. EVELINE HYBRYDOWY ZMYWACZ DO LAKIERU

W tym kosmetyku znajdziemy całe mnóstwo dobrych dla paznokci składników – między innymi glicerynę, biotynę, prowitaminę B5 oraz witaminy A, E oraz F. Taki skład pozwala na oczyszczenie paznokcia bez uszkodzenia go – płytka po zabiegu pozostaje gładka, nawilżona i elastyczna. Preparat Eveline świetnie radzi sobie nawet z grubymi warstwami lakierów hybrydowych.

4. PROVOCATER REMOVER ZMYWACZ DO LAKIERU HYBRYDOWEGO

Szybki, skuteczny i łagodny dla paznokci preparat, który dzięki dodatkowemu składnikowi – lanolinie – świetnie nawilża i odżywia problematyczne skórki. Dzięki niemu zmywanie lakieru hybrydowego w domu staje się nie obowiązkiem, a przyjemnością.