Data publikacji:

Konturowanie twarzy na sucho

Konturowanie twarzy na sucho to jedna z lepszych metod nakładania makijażu. Precyzja oraz delikatność pozwalają podkreślić zalety naszej urody, zakryć wszelkie niedoskonałości i wymodelować całą twarz. Taka forma makijażu doskonale prezentuje się na co dzień, gdy wybieramy się do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu na spacer. Przyjrzyjmy się, na czym ona właściwie polega, jakich kosmetyków należy używać oraz jak krok po kroku konturować twarz na sucho.
konturowanie twarzy na sucho

Konturowanie twarzy na sucho

Konturowanie twarzy to technika nakładania makijażu modna od kilkunastu lat. Początkowo popularyzowały ją celebrytki, pokazując idealnie podkreślone kości policzkowe i subtelny kształt podbródka. Z czasem ten sposób stał się bardziej znany i wiele kobiet zaczęło nakładać codzienny makijaż, szczególnie skupiając się na konturowaniu.

Jeśli zyskamy wprawę, doskonale wykonturowana twarz może sprawiać wrażenie poprawionej plastycznie urody. Odpowiednio dobrane kosmetyki i sposób nakładania makijażu pozwalają znacząco wyszczuplić twarz, podnieść policzki, wydłużyć linię żuchwy czy zmniejszyć nos. Dzięki temu nawet podczas codziennych zajęć możemy wyglądać profesjonalnie i zniewalająco.

Konturowanie twarzy może być wykonane zarówno metodą na mokro, jak i na sucho. W tym artykule skupimy się na technice konturowania na sucho, ponieważ jest ona bardziej delikatna, precyzyjna i łatwiejsza dla pań, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z taką formą.

Kosmetyki do konturowania na sucho

Kosmetyki, które znajdziemy w drogeriach lub sklepach internetowych, mogą mieć różną konsystencję. Znajdziemy produkty sypkie, kremowe lub w sztyfcie. Jeśli dopiero uczymy się kontrowania, warto sięgnąć po kosmetyki w pudrze. Korzystanie z nich jest najłatwiejsze, a efekty są delikatne, przez co cały proces malowania twarzy nie będzie zbyt trudny i skomplikowany.

Do konturowania twarzy na sucho będziemy potrzebować trzech podstawowych kosmetyków kolorowych: rozświetlacza, różu i bronzera. Możemy kupić je osobno, choć w wielu drogeriach znajdziemy je skomponowane w jeden zestaw. Dzięki temu wszystko, co potrzebne, będzie zamknięte w jednym pudełeczku.

Tutaj jednak musimy zwrócić uwagę na odcień kosmetyków, które wybieramy. Jeśli nie dostosujemy ich do odcienia swojej skóry, to efekt nie będzie dla nas zadowalający! Kobiety o oliwkowej cerze powinny poszukać kosmetyków zabarwionych pomarańczowym pigmentem, natomiast panie o chłodnej, jasnej karnacji powinny wybierać te z brązowym lub szarym odcieniem.

Akcesoria do konturowania twarzy na sucho

Oprócz kosmetyków, które są podstawą do nałożenia olśniewającego i profesjonalnego makijażu, potrzebujemy również akcesoriów, dzięki którym to wszystko będzie możliwe. Wśród nich warto wymienić pędzle, które są wykonane z różnego rodzaju włosia. Niektóre są ścięte pod skosem, inne mają kolisty kształt. Możemy również znaleźć gąbeczki, które najlepiej sprawdzają się w połączeniu z kosmetykami w kremie.
Do konturowania na sucho najlepiej wybrać pędzle. Możemy znaleźć produkty o różnym kształcie i wielkości. To, jakie wybierzemy, w dużej mierze zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Najlepiej wypróbować różne pędzle i ostatecznie wybrać te, z których najłatwiej się nam korzysta oraz które nadają pożądany efekt.

Czym jest konturowanie twarzy na sucho?

Konturowanie twarzy na sucho polega na podkreśleniu atutów naszej twarzy i zakryciu tego, co uważamy za swoje mankamenty. Podkreślamy kości policzkowe, zmniejszamy nos, wydłużamy linię żuchwy czy też wyszczuplamy całą twarz. Wcześniej już zostało wspomniane, że ta metoda jest stosunkowo prosta dla osób, które dopiero uczą się korzystać z wielu różnorodnych kosmetyków i jeszcze nie bardzo wiedzą, jaki efekt je zadowoli.

Do konturowania na sucho należy używać pędzli różnej wielkości. To metoda pozwalająca na bardzo subtelne podkreślanie swoich zalet, dzięki czemu sprawdza się jako codzienna forma makijażu. Początkowo nakładanie makijażu może sprawiać nam trudność, a dobranie odpowiednich odcieni kosmetyków zająć trochę czasu. Nie warto się jednak zrażać. Z każdym kolejnym razem będzie łatwiej, a my wkrótce poczujemy się pewniej i piękniej.

Konturowanie krok po kroku

By konturowanie było efektowne, proste i przyjemne (bo na tym przede wszystkim powinno nam zależeć!) warto wykonać kilka podstawowych kroków.
  • Zanim przystąpimy do nakładania makijażu, należy oczyścić i odtłuścić twarz. Następnie dobrze jest delikatne wmasować w skórę odpowiedni dla naszej cery krem nawilżający.
  • Kolejny krok to nałożenie podkładu i utrwalenie go pudrem. W przypadku obu kosmetyków musimy pamiętać o dobraniu odcienia adekwatnego do koloru naszej skóry! W innym wypadku jasna twarz zostanie skontrastowana z opaloną szyją lub odwrotnie. Warto pamiętać, że codzienny makijaż powinien delikatnie podkreślać urodę, a nie tworzyć dziwne zestawienia. Do utrwalenia podkładu możemy wybrać adekwatny odcień pudru lub produkt bezbarwny – w końcu konturowaniem zajmiemy się dopiero za chwilę.
  • Następnie zaczynamy od użycia bronzera. Za pomocą pędzla nakładamy bronzer pod kości policzkowe i docieramy aż do kącików ust. Konturujemy również boki nosa, kości żuchwy i górną linię czoła.
  • Kolejno sięgamy po róż i nakładamy go wszędzie tam, gdzie wcześniej nałożyłyśmy bronzer. Pędzlem delikatnie rozcieramy kosmetyk poniżej linii bronzera i łączymy odcienie ze sobą, by nie było widać przejścia pomiędzy dwoma kosmetykami.
  • Ostatni i bardzo istotny krok to użycie rozświetlacza. To dzięki niemu nasz makijaż będzie wykończony, a twarz uzyska efekt trójwymiarowości. Nakładamy go na kości policzkowe, środek nosa, brodę i czoło. Możemy również delikatnie nałożyć go na łuk kupidyna, który podkreśli nasze usta oraz w okolice kącików oczu, co nada naszemu spojrzeniu głębszy wymiar.
Autorka: Aleksandra Bartosik