Data modyfikacji:

Kosmetyczne porady dla alergiczek

Katar, obrzęk, przekrwione oczy i swędzenie całego ciała - wiosna to wyjątkowo trudny czas dla alergiczek. Odpowiednia pielęgnacja skóry i makijaż w tym sezonie bywają prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak sprawić, by alergia nie była przeszkodą w zachowaniu dobrego wyglądu.

www.bellasugar.com

Alergia często powoduje opuchliznę, widoczną szczególnie pod powierzchnią cienkiej skóry wokół oczu. By ją zmniejszyć, nałóż na powieki łyżkę, która wcześniej była trzymana w lodówce lub zamrażalniku. Podobny efekt da nałożenie na oczy zimnych plastrów ogórka. Niska temperatura powinna zmniejszyć obrzęk.

Opuchlizna jest najbardziej widoczna w okolicy oczu, ale obejmuje całą twarz. Ten efekt złagodzi odpowiednie konturowanie z pomocą bronzera lub różu. Efekt wyszczuplający ma przede wszystkim mocne podkreślenie kości policzkowych przez stworzenie linii biegnącej nieco powyżej kącika ust do górnej części ucha.

Ciągłe wycieranie nosa powoduje podrażnienie skóry i zaczerwienienia. By pozbyć się pierwszej dolegliwości, w nos wetrzyj krem lub balsam zawierający olejek arganowy. O poranku skóra powinna być miękka i dobrze nawilżona. Kolejnym krokiem będzie zamaskowanie zaczerwienień. Najpierw nałóż na skórę zielony korektor, który ukryje rumień, a następnie przykryj go korektorem w barwie skóry.

Alergia często powoduje swędzenie całego ciała, a gdy je drapiemy, na podrażnionej skórze również powstają zaczerwienienia. W tym wypadku warto zafundować sobie kojącą kąpiel na bazie letniej wody i sody oczyszczonej. Po wsypaniu szklanki proszku do kąpieli zanurz się w wodzie na około 30 minut – po tym czasie zaczerwienienie powinno zniknąć.

Kolejną bolączka alergiczek są łzawiące oczy, więc by uniknąć makijażowej katastrofy, w sezonie pyleń wypełnij kosmetyczkę wodoodpornymi kosmetykami do oczu – w sklepach można znaleźć tusze, cienie i eyelinery tego typu. Warto również nosić przy sobie podręczne lusterko i chusteczki do demakijażu, w razie gdyby alergia wymusiła poprawki makijażu.

Gdy inne sposoby zawiodą, spróbuj dywersji. Wyraziste usta odciągną uwagę od zaczerwienionych i opuchniętych partii twarzy, a rzęsy podkreślone zalotką pozostaną podkręcone nawet, gdy tusz spłynie.

Alergiczki muszą również sprawdzać etykiety kosmetyków ze szczególną starannością, w poszukiwaniu składników, które mogą pogorszyć stan ich skóry, takich jak parabeny czy glikol propylenowy. Częste kąpiele, mycie włosów i pranie ubrań również pomogą pozbyć się alergenów z Twojego ciała i strojów.

*Jeśli chcesz poznać cenę produktu, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Kasia Szulik