Data publikacji:

Kosmetyczne właściwości wyciągu z białej perły

Twoja skóra straciła elastyczność, brakuje jej blasku, pojawiły się na niej pierwsze zmarszczki czy nierówności? Pomóż jej sięgając po kosmetyki wzbogacone o wyciąg z białej perły i na nowo olśniewaj swoją urodą.

Jednym z podstawowych zastosowań wyciągu z białej perły w kosmetyce jest rozświetlanie, które jest możliwe dzięki odbijaniu światła przez drogocenne kamienie. W średniowieczu księżniczki i damy dworu dodawały sproszkowany ekstrakt do kosmetyków, aby skóra nabrała blasku i wyglądała na wypoczętą. Rozświetlona skóra odejmuje również lat. Wyciąg z białej perły pomoże też retuszować świeże blizny, choć nie doprowadzi do ich całkowitej redukcji.

Dzięki zawartości aminokwasów koniecznych do produkcji kolagenu i elastyny (oba białka wpływają na elastyczność naskórka), perły stały się istotnym składnikiem preparatów redukujących zmarszczki i nierówności oraz opóźniających proces starzenia. Regularne wklepywanie w skórę preparatów z dodatkiem wyciągu z jedynych klejnotów produkowanych przez żywe organizmy (małże) sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta, a zarazem gładsza i miękka.

Zbawienne działanie wyciągu z białej perły powinny przetestować kobiety o suchej cerze oraz panie narzekające na wiotczenie skóry. Perły, dzięki budulcowym właściwościom aminokwasów, wzmocnią ją, pomogą przywrócić odpowiednią gęstość oraz usystematyzują jej metabolizm. Przeciwdziałają również nadmiernej utracie wody, dbając o prawidłowy poziom nawilżenia.

Kompleksowe działanie zminimalizuje negatywne skutki zmian hormonalnych oraz wolnych rodników. Kosmetyki wzbogacone o wyciąg z tych kamieni szlachetnych pozwolą skórze zachować równowagę wodno-lipidową, a także będą dla niej barierą chroniącą przed szkodliwymi promieniowaniem UV.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora