Data publikacji:

Lakiery do paznokci: najmodniejsze kolory sezonu

Trendy wyznaczane przez kreacje i makijaże modelek na wybiegach znajdują odzwierciedlenie na naszych dłoniach. Marki kosmetyczne co sezon wypuszczają lakiery do paznokci inspirowane najmodniejszą kolorystyką. Tej zimy królować będą odcienie metaliczne, a także kolory klejnotów i cieliste zdobienia.

Czerwień

Jesienią i zimą zamieniamy odcienie maku oraz truskawek na burgund, jarzębinę i czerwony pieprz. W sezonie karnawałowym mile widziane są czerwone lakiery do paznokci z metalicznym połyskiem.

Róż

Różowe paznokcie nie są zarezerwowane wyłącznie na lato czy wiosnę. W tym sezonie ich odcień przechodzi w supermodne, brudne i pastelowe odcienie z perłowym wykończeniem. Wśród najnowszych propozycji nie zabrakło również lakierów typowo imprezowych, takich jak metaliczna fuksja.

Miedź

Kolor miedzi był jednym z bardziej charakterystycznych trendów w makijażu, więc w tym sezonie powinien się pojawić również na dłoniach. Miedziane lakiery do paznokci mogą mieć odcień zbliżony do brązu lub pomarańczu, a w ich składzie często znajdziemy złociste drobinki.

Zieleń

W sezonie jesienno-zimowym królują barwy klejnotów, w tym szmaragdów. Intensywnie

zielone lakiery do paznokci w tym sezonie przybierają bardzo ciemną barwę, zbliżoną do choinkowych igieł, a ich strukturę wzbogacają brokatowe drobinki.

Kolory nocy

Indygo, głęboki fiolet, śliwka czy ostrężyna to kolejne barwy, które w tym sezonie charakteryzują najmodniejsze lakiery do paznokci. Tak ozdobione dłonie będą wyglądać pięknie w stylizacjach z écru i granatem w roli głównej – te barwy również były jednym z estetycznych wyznaczników kolekcji jesień/zima.

Nude

Kolejnym ciekawym trendem są białe i cieliste paznokcie, jedynie dyskretnie odcinające się na tle dłoni. W tym sezonie biały lakier warto nanieść na całą płytkę, podobnie jak cielistą bazę do francuskiego manikiuru.

Autor: Kasia Szulik