Data modyfikacji:

Makijaż glamour - jak wykonać makijaż glamour?


Glamour, a więc blask, a więc splendor, urok, przepych i czar: taki właśnie jest styl glamour. Estetyka glamour spotykana jest w wielu wnętrzach mieszkań i domów, można ją obserwować w czyimś ubiorze, który lśni i zachwyca miriadami barw i szczegółów, ale w poniższym artykule poruszona zostanie kwestia makijażu glamour. Czym jest makijaż glamour? Jakie są jego wyznaczniki i wreszcie: w jaki sposób wykonać perfekcyjny makijaż glamour? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się poniżej!

kobieta

Makijaż glamour: wyznaczniki, cechy


Skąd wziął się styl glamour i dlaczego nazywa się go właśnie w ten sposób? Samo słowo pochodzi z języka angielskiego i oznacza blask, urok i przepych, kojarzone jest więc ze wszystkim, co bujne, co mnogie, co skrzące się mnóstwem odcieni, odbijające światło i dające światło. Nie ma miejsca na niedopowiedzenia (chociaż są wyjątki i różne wersje makijażu glamour), a jeśli już, to niezwykle subtelne, bo styl glamour to bezpośredniość wyrazu.

Nie inaczej wygląda makijaż utrzymany w tym stylu. Chodzi bowiem o to, aby wydobyć z twarzy blask zdolny do przyćmienia całego otoczenia. Oto niektóre wyznaczniki makijażu utrzymanego w stylu glamour:

• ciężki kontur;
• sporo rozświetlacza;
• mocno zakrzywiona kreska wykonana za pomocą eyelinera.
Powyższa lista przedstawia zaledwie część bogactwa, jakie skrywa makijaż glamour. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że powyższa wersja, często kojarzona z osobą Kim Kardashian, jest tylko jednym z wcieleń makijażu glamour. Czy są inne? Oczywiście! Makijaż glamour nie musi być synonimem przesady, ponieważ różne kobiety stosują różne wersje takiego makijażu.

Nie trzeba się bać makijażu glamour!


Wiele profesjonalnych makijażystek i wizażystek podkreśla, że mnóstwo kobiet zwraca się do nich z prośbą o wykonanie makijażu glamour, ale delikatnego. Dlaczego? Wiele kobiet, nawet tych, które znają się bardzo dobrze na sztuce makijażu, obawia się, że styl glamour może zostać źle odebrany przez otoczenie jako przesadzony, nadmierny i zbyt... sztuczny.

Można makijaż glamour podzielić na trzy zasadnicze typy:

• subtelny glam: uważany za najchłodniejszy ze wszystkich typów, bardzo subtelny, ale jednocześnie wyraźny, dla kobiet, które pragną nieco bardziej „naturalnego” wyglądu;

• ostry, gorący, wyrazisty makijaż glamour, zwany czasem hollywoodzkim: dla kobiet odważnych, które nie boją się reakcji otoczenia, a którym zależy na bardzo wyrazistym efekcie, piorunującym i błyszczącym;

• typ harmonijny, pośredni: glamour w pełnej krasie, nie jest subtelny, nie jest też piorunujący, a w sam raz.

Poniżej każdy z tych rodzajów makijażu glamour zostanie omówiony nieco szerzej.

Subtelny makijaż glamour


Polecany szczególnie tym kobietom, które są zainteresowane naturalnym wyglądem, ale w nieco bardziej upiększonej wersji. Często mówi się (nieco ironicznie), że jest to typ makijażu bez makijażu. Co to oznacza? Nieco konturowania, trochę rozświetlacza, ale tylko trochę, aby podkreślić lub wydobyć wszystko to, co najlepsze z określonych części twarzy. Jeśli chodzi o rzęsy: mają być długie i delikatne. Cienie do powiek występują zazwyczaj w kolorze matowych brązów.

Po prostu: makijaż glamour


Również bardzo popularny rodzaj makijażu glamour, który znajduje się pomiędzy typem hollywoodzkim a typem subtelnym. Jest mieszaniną obu tych typów, ponieważ naturalny wygląd zapewnia dobrze dobrany podkład, który gra główną rolę na całej powierzchni twarzy prócz oczu. Oczy można podkreślić rozświetlaczem, kredką i długimi, pomalowanymi tuszem rzęsami. Rzęsy mogą być oczywiście przedłużane, kąciki oczu upiększone eyelinerem (kocie oczy). Hollywood w oczach, subtelność wszędzie indziej: oto udany makijaż glamour.

Często ten typ makijażu glamour spotykany jest wśród kobiet, które szykują się na swój ślub i późniejsze wesele (makijaż ślubny).

Hollywoodzki makijaż glamour


Stary dobry hollywoodzki makijaż glamour, który zawiera wszystkie wyznaczniki tego stylu. Stworzony w taki sposób, aby zwracał na siebie uwagę, na siebie i na kobietę, która go nosi. Szczególnie polecany wszystkim kobietom, które uwielbiają przyciągać spojrzenia i znajdować się w centrum zainteresowania.

Ten typ makijażu glamour dopuszcza sporą możliwość przesady, która nie jest zgrzytem estetycznym w żadnym wypadku, bo hollywoodzki typ makijażu glamour dopuszcza takie ekscesy i czerpie z nich swoją moc. Przez otoczenie może być uznawany za „sztuczny”, ale otoczenie nie musi przecież znać się na makijażu! Większość stylizacji w tego typu makijażu glamour charakteryzuje się odważnym doborem barw (mocno zaakcentowane usta, najczęściej czerwoną barwą, ale nie tylko), długimi i pełnymi rzęsami (sztucznymi, przedłużanymi), eyelinerem, które z oka ludzkiego tworzy oko dzikiej kotki, mocnym konturowaniem i sporą ilością rozświetlacza, aby policzki lśniły i błyszczały.

Wybierz swój typ makijażu glamour!


Makijaż glamour, jak powyższy artykuł dowodzi, może mieć bardzo wiele twarzy. Każda niemal kobieta znajdzie w nim coś dla siebie, ponieważ ten styl jest wyjątkowo pojemny.

Odnajdą się w nim zarówno kobiety, którym zależy na subtelnym makijażu, który podkreśli jedynie niektóre aspekty wyglądu ich twarzy, jak i te panie, którym zależy na potężnym, piorunującym wręcz efekcie. Wreszcie: odnajdą się w nim także te kobiety, które chcą po prostu wyglądać pięknie, ale harmonijnie, bez przesadzania, ale i bez subtelności.

Makijaż glamour to świetny pomysł na imprezę (zwłaszcza typ hollywoodzki), na ślub (typ pośredni), a także na wyjście na miasto z przyjaciółmi (typ subtelny). Warto też z makijażem glamour eksperymentować, bo dla każdego glamour może znaczyć nieco inne rzeczy!
Autor: Krzysztof Ostrowski