Data publikacji:

Jak używać korektora? Kompleksowy poradnik

Korektor może być dobrym przyjacielem każdej kobiety – pod warunkiem, że cechuje się wysoką jakością i jest stosowany we właściwy sposób. Z jego użyciem można zamaskować wypryski, przebarwienia, a także cienie pod oczami. Sprawdź, jak używać korektora prawidłowo, by móc cieszyć się nieskazitelną cerą przez cały dzień.
Jak używać korektora? Kompleksowy poradnik

Jak stosować korektor do twarzy? Czym jest korektor?

Korektor (ang. concealer) do twarzy to produkt przypominający podkład. Jest od niego jednak bardziej kryjący i skoncentrowany. To kosmetyk przeznaczony do miejscowego maskowania niedoskonałości skóry, takich jak wypryski, zaskórniki, przebarwienia oraz sińce.
Choć nie każda kobieta sięga po niego na co dzień, warto mieć go w swojej toaletce. Korektor okaże się doskonałym wsparciem, gdy na skórze pojawi się niespodziewany wyprysk lub wówczas, gdy zechcesz ukryć efekty nieprzespanej nocy.

W ostatnim czasie korektory znalazły zastosowanie również w konturowaniu twarzy. Metoda ta polega na zaznaczeniu jaśniejszym produktem (korektorem) miejsc, które mają być optycznie powiększone. Ciemniejszy produkt (podkład lub bronzer w kremie) służy do wysmuklania określonych partii.

Rodzaje korektorów do twarzy

Korektory dostępne są w różnych opakowaniach i konsystencjach, a także kolorach. Jak wybrać ten najlepszy?

Korektory do twarzy: podział ze względu na konsystencję

  • Korektor w płynie. To zdecydowanie najpopularniejsza odmiana korektora do twarzy. Płynny produkt bardzo łatwo można zaaplikować zarówno pod oczy, jak i punktowo za pomocą wygodnego aplikatora. Niektóre płynne korektory występują w tubkach, z których produkt należy wycisnąć wprost na skórę lub gąbeczkę do makijażu.
  • Korektor w sztyfcie. Wyglądem przypominający pomadkę korektor w sztyfcie cechuje się gęstą konsystencją, dzięki której doskonale pokrywa nawet bardzo widoczne zmiany. Rekomendowany jest osobom, które oczekują mocnego efektu maskującego.
  • Korektor w kremie. Korektory kremowe dostępne są również w małych opakowaniach przypominających te, w które pakowane są cienie do powiek. Aplikuje się je palcem lub niewielkim płaskim pędzelkiem.

Podział korektorów do twarzy ze względu na funkcję

  • Korektor maskujący. To produkt przeznaczony do zakrywania bardzo widocznych niedoskonałości, takich jak zmiany trądzikowe i przebarwienia. Zestawiony z dobrze dopasowanym podkładem, nadaje skórze jednolity wygląd. Korektory maskujące z reguły są produktami zastygającymi, odpornymi na ścieranie oraz działanie wilgoci.
  • Korektor rozświetlający. Został stworzony do poprawy kolorytu, szczególnie w okolicach pod oczami. Może zawierać mikroskopijne drobinki miki, które odbijają światło i sprawiają, że cera wygląda na bardziej wypoczętą.
  • Kolorowe korektory. To kosmetyki do zadań specjalnych. Niech nie zdziwi cię widok korektora w kolorze fioletowym czy zielonym. Potrafią zdziałać cuda! Kolor zielony doskonale zakryje zaczerwienienia, z kolei fiolet zredukuje żółtawe plamy. Jeśli masz ciemne cienie pod oczami, wybierz korektor żółty.

Jak wybrać korektor? Ważne zasady

Zanim podpowiemy, jak używać korektora, chcemy, być zwróciła uwagę na kilka istotnych kwestii.
  • Korektor pod oczy powinien być o 1 ton jaśniejszy od podkładu, który stosujesz. Zbyt ciemny produkt sprawi, że skóra będzie wyglądać nieświeżo, z kolei zbyt jasny zapewni ci nienaturalny efekt.
  • Pamiętaj, że korektor, tak jak podkład, może się utleniać. Weź pod uwagę, że produkt po aplikacji na skórę będzie odrobinę ciemniejszy niż w opakowaniu.
  • Korektor do ukrywania zmian skórny powinien mieć kolor jak najbardziej zbliżony do twojego podkładu.
  • Poszukując korektora pod oczy, wybieraj produkty hipoalergiczne. To bardzo wrażliwe okolice, dlatego ważne, aby produkt nie zawierał potencjalnie alergizujących substancji.

Korektor do twarzy – jak używać?

Czas przejść do sposobu aplikacji korektora. Jak się domyślasz, zależny jest on od rodzaju produktu, a także funkcji, jaką ma pełnić. Poniżej podpowiadamy, jak używać korektora, by finalny efekt był zadowalający.

Krok 1: przygotowanie cery

Jak przed każdym makijażem, dokładnie oczyść skórę i nanieś na nią lekki, nawilżający krem. Jeśli zależy ci na trwałości makijażu, użyj również utrwalającej bazy.

Krok 2: aplikacja podkładu

W makijażu istnieją dwie szkoły: jedna rekomenduje nakładanie korektora na podkład, zaś druga pod. My polecamy pierwszy sposób. Nanieś na skórę podkład, starannie aplikując go palcami, pędzlem lub gąbką.

Krok 3: pora na korektor

  • Jeśli wybrałaś korektor w płynie, nanieś go za pomocą małej zwilżonej gąbeczki, poprzez ruch stemplujący.
  • Korektory w sztyfcie i kremie najlepiej rozcierać małym pędzelkiem z twardym włosiem.

Pamiętaj, aby nakładać korektor w niewielkich ilościach i starannie wklepywać go w skórę do momentu, gdy dobrze scali się z podkładem. To szczególnie ważne w przypadku skóry okolic oczu, na której występują zmarszczki.

Krok 4: utrwalenie korektora

Po naniesieniu korektora, koniecznie zabezpiecz go za pomocą transparentnego pudru. Nanieś go na skórę za pomocą miękkiego, puchatego pędzelka, lekko wciskając włosie w skórę. Nadmiar produktu ostrożnie zmieć.

Jak używać korektora do makijażu?

Korektor do twarzy to produkt, który w kilka chwil ukryje niespodziewane zmiany, nada skórze zdrowszy odcień i wypoczęty wygląd. Warto więc mieć choć jeden tego typu produkt w swojej kolekcji. Wiesz już, jak używać korektora – z naszymi sposobami jego aplikacja będzie dziecinnie prosta oraz przyjemna.