Data publikacji:

Szablony do brwi – przegląd. Jak wybrać szablon do brwi? Jak używać?

Modelowanie brwi to jeden z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, na które decydują się współczesne kobiety. Wybór właściwego kształtu brwi pozwala na optyczne poprawienie rysów, wpływa też na wyraz twarzy. Jak wybrać szablony do brwi i jak ich używać?

Wzornik do brwi a kształt twarzy

Zanim w ogóle zaczniesz myśleć o modelowaniu brwi, dobrze przyjrzyj się konturom swojej twarzy. Wygląd brwi musi być dobrze dopasowany do jej kształtu, tak aby podkreślał wszystkie zalety twojej urody. Jeżeli zwróciłaś kiedyś uwagę na twarz innej kobiety tylko dlatego, że jej pięknie wyregulowane brwi w ogóle nie pasowały do rysów twarzy, to potraktuj te przemyślenia jak najlepszy sposób na uniknięcie podobnie nieudanego zabiegu pielęgnacyjnego.

Jeżeli masz okrągłą twarz, to jest ona mniej więcej tak samo długa jak szeroka. Typowe są również zaokrąglone policzki, szczęka i linia włosów, a także niskie czoło. Idealne brwi do okrągłej twarzy nie powinny być zaokrąglone. Najlepsze są dość wysokie łuki.

Twoja twarz jest owalna? Upewnij się, że ma wszystkie charakterystyczne cechy, takie jak: proporcjonalność, kości policzkowe w najszerszym fragmencie twarzy, łagodna linia szczęki, a także zwężający się podbródek. Zgadza się? W takim razie jesteś prawdziwą szczęściarą! To najmniej „problematyczny” kształt twarzy. Pasują do niego nie tylko wszystkie nakrycia głowy, dlatego nic nie ogranicza cię w wyborze czapek i kapeluszy, lecz także właściwie każdy kształt brwi. Możesz zdecydować się np. na subtelny łuk.

Jeśli twoja twarz jest podłużna, przede wszystkim znacznie widać różnicę między jej długością a szerokością. Podłużnemu kształtowi twarzy często towarzyszy kanciasty podbródek i wysokie czoło. Cechą typową jest z kolei podobna szerokość twarzy w dowolnym punkcie. Odpowiedni kształt brwi dodaje delikatności tak wyrazistym rysom. Zrezygnuj z łuków, za to wybierz poziomą linię.

Twarz w kształcie serca przypomina trójkąt. Czoło jest dość szerokie, a broda wąska. Wydatne kości policzkowe i niskie czoło to typowe cechy twarzy przypominającej serce. Kształt brwi, który wydobędzie wszystkie atuty takiej urody i zatuszuje jej mankamenty, to delikatny, niski łuk z lekkim zakrzywieniem na końcu.

Sposób na idealne brwi – szablon, kredka i pęseta

Nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, a potem systematyczne modelowanie, czyli wyrywanie włosków, to proste zabiegi, które w gabinecie kosmetycznym trwają zaledwie chwilę. Równie łatwo jest je przeprowadzić w domowym zaciszu. Jedyne, czego potrzebujesz, to szablony do brwi, szczoteczka do rozczesywania brwi, kredka do brwi, a także sztywna, metalowa pęseta do wyrywania pojedynczych włosków. Zamiast kredki możesz użyć praktycznego stempla do brwi albo cienia. Zadbaj też o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia i duże lustro, które ułatwi domowy zabieg regulacji brwi.

Jak używać szablonów do brwi? Przewodnik krok po kroku

  1. Przygotuj brwi do modelowania. Zapuść je i pozwól wrócić im do naturalnego wyglądu, zanim zaczniesz regulowanie ich kształtu na nowo.
  2. Dokładnie wyszczotkuj brwi. Użyj do tego specjalnej szczoteczki do brwi, ewentualnie pędzelka. Brwi rozczesuj zawsze zgodnie z kierunkiem rośnięcie włosków.
  3. W zależności od tego, jaki rodzaj szablonów do malowani brwi wybrałaś, przyłóż albo przyklej go do brwi.
  4. Włoski widoczne pod szablonem do brwi pomaluj kredką, stemplem do brwi bądź cieniem.
  5. Odsuń albo odklej szablon od twarzy. Przyjrzyj się zamalowanym brwiom i upewnij się, że taki kształt brwi z szablonu rzeczywiście ci się odpowiada.
  6. Jeżeli zaakceptowałaś wybrany szablon brwi odrysowany na twojej twarzy, zacznij usuwać niepokolorowane włoski. O czym musisz pamiętać? Możesz usunąć włoski na cztery sposoby: 1) pęsetą, 2) plastrami z woskiem do twarzy, 3) poprzez tzw. nitkowanie, 4) trymerem do brwi. Nie zapominaj, że włoski należy zawsze wyrywać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Przegląd wzorników do brwi

Szablony do brwi wielokrotnego użytku. Rączka, do której przymocowuje się parę szablonów wybraną spośród różnych kształtów, ułatwia cały zabieg. Produktu dobrze używać nie tylko do regulacji brwi, lecz także do malowania konturówką lub barwienia henną. Wśród popularnych zestawów warto wymienić Isabelle Nails z 8 różnymi szablonami.

Jednorazowe szablony do malowania brwi i ich regulacji. Samoprzylepne plastry z odpowiednim kształtem brwi pewnie przylegają do twarzy, a tym samym ułatwiają precyzyjne pokolorowanie włosków. W opakowaniu znajdują się najczęściej 24 kształty. Szablon do malowania brwi w każdym z kształtów przygotowano w wersji dla oprawy lewego i prawego oka.

Szablony wielokrotnego użytku marki Ardelle. W opakowaniu znajdziesz szablony do brwi w 4 rodzajach, podzielone nie ze względu na kształt, ale na efekt. To brwi delikatne, eleganckie, klasyczne i czarujące.

Szablony do brwi z woskiem RefectoCil Brow Styling Strips. Paski z konkretnymi kształtami przypominają wymienione wcześniej, ale od strony twarzy są pokryte woskiem, który od razu usuwa zbędne włoski. Jeżeli wybierzesz ten produkt, prawdopodobnie nie będziesz musiała sięgać już ani po pęsetę, ani po trymer.

Zestawy ułatwiające stworzenie idealnych brwi. Szablony plus kosmetyki kolorowe, takie jak stemple do brwi, cienie i markery, to niezbędnik chyba każdej kobiety podejmującej się domowego modelowania brwi.

Regulowanie brwi do prosty zabieg, który możesz wykonać we własnym domu. Aby mieć pięknie wymodelowane brwi, powinnaś dobrać ich kształt to rysów twarzy. Ważny jest też wybór właściwego szablonu do brwi i miejsca, w którym z niego skorzystasz – powinno być dobrze oświetlone, a cały proces musisz śledzić w dużym lustrze.

Autor: Magdalena Szymkuć