Data publikacji:

Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy to sposób na ładne i schludnie wyglądające paznokcie. Taki zabieg u kosmetyczki kosztuje około 50 złotych, ale z powodzeniem można zrobić go w domu.

Manicure hybrydowy jest trwały, ale wygląda dużo bardziej estetycznie niż tipsy. Płytkę paznokcia pokrywa się specjalnym lakierem, który utrzymuje się nawet od dwóch do trzech tygodni. Jeśli regularnie robisz sobie manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, dużo bardziej opłacalne będzie dla Ciebie kupienie odpowiedniego sprzętu i wykonywanie zabiegu w domu.

MANICURE HYBRYDOWY KROK PO KROKU

Pierwszym krokiem jest wycięcie skórek i opiłowanie paznokci. Aby manicure estetycznie się prezentował, należy zadbać o to by płytki paznokci były gładkie, suche i wypolerowane. Kolejnym krokiem jest nałożenie warstwy bazy podkładowej.

Po nałożeniu bazy utwardzamy ją pod lampą UV.

Kolejnym krokiem jest nałożenie lakieru w wybranym kolorze. Należy pamiętać o tym, że do hybrydowego manicure używa się specjalnie przeznaczonych do tego lakierów. Są one nieco droższe niż zwykłe lakiery do paznokci, mają też uboższą paletę kolorystyczną. Początkowo radzimy zainwestować w trzy lakiery: klasyczną czerwień, naturalny, pastelowy róż i wybrany kolor z aktualnych trendów w manicure.

Po nałożeniu lakieru należy ponownie go utwardzić. Następnie nakładamy drugą warstwę lakieru i utwardzamy ją pod lampą UV. Na koniec raz jeszcze nakładamy i utwardzamy bazę. Ostatnim etapem jest przetarcie płytki paznokci odpowiednim cleanerem.

Warto pomyśleć o tym, aby w kilka osób złożyć się sprzęt i korzystać z niego wspólnie. Koszt samodzielnie zrobionego manicure znacznie się wtedy zmniejszy.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz