Data modyfikacji:

Mleczna kąpiel królowej

Kąpiel w mleku to jeden z najbardziej znanych rytuałów pielęgnacyjnych starożytnych czasów. Po tę przyjemność często sięgała sama Kleopatra – królowa Egiptu z I w p. n. e. słynna ze swego onieśmielającego piękna. Ty też wypróbuj odżywczą moc mleka na swojej skórze i spraw, by zyskała wyjątkową miękkość  i pełnię blasku.

Po mleczny zabieg sięgaj zawsze wtedy, gdy Twoja skóra jest przesuszona lub podrażniona. W letnie dni, gdy ciało wystawione jest na silne promieniowanie słoneczne, taka kąpiel zapewni Twojemu naskórkowi nawilżenie i ukojenie.

Pełnotłuste mleko bogate jest w witaminy A, B12, C, D, E, K, PP oraz witaminy z grupy B, a także inne składniki odżywcze – wapń, fosfor, magnez, potas, nienasycone kwasy tłuszczowe, lipidy i białka.

Dla jak najlepszego odżywienia skóry, do letniej kąpieli dolej 2-3 litry tłustego, świeżego mleka. Jeśli masz taką możliwość – wybierz kozie, choć krowie równie dobrze spełni swoją rolę. Warto dodać również kilka łyżek miodu. Zawarte w nim cukry dodatkowo odżywią Twoje włosy i zbawiennie wpłyną na cerę. Jeśli z kolei potrzebujesz bardzo intensywnego nawilżenia, będziesz zachwycona działaniem dodatków w postaci oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

Teraz zanurz się w kąpieli mlecznej i pozwól mięśniom na rozluźnienie. Niech przez 20 minut Twoja skóra czerpie z mleka to, co najlepsze. Następnie dokładnie opłucz całe ciało chłodną wodą.

Kiedy raz spróbujesz odżywczej mocy mlecznych kąpieli, na pewno poczujesz ich cudowny wpływ na Twoje ciało. Powtarzaj zabieg zawsze wtedy, kiedy czujesz, że skóra jest zmęczona i czuj się jak królowa!

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz