Data modyfikacji:

Jak nałożyć samoopalacz?

Przed nami majówka, a po długiej zimie możemy tylko pomarzyć o naturalnej opaleniźnie. Solarium jest niezdrowe, a opalanie natryskowe dość drogie. Na szczęście w sklepach znajdziemy wiele samoopalaczy, dzięki którym nasza skóra nabierze zdrowego, lekko opalonego wyglądu.

JAK NAŁOŻYĆ SAMOOPALACZ?

Przed nałożeniem samoopalacza należy pamiętać o tym, aby zrobić peeling całego ciała. Dzięki temu kosmetyk zostanie rozprowadzony równomiernie. Następnie nakładamy cienką warstwę balsamu na kolana, łokcie i okolice paznokci, w przeciwnym razie krem opalizujący może się tam zebrać i stworzyć ciemne plamy.

Kolejnym krokiem jest równomiernie rozprowadzenie samoopalacza na skórze. Nałożenie kosmetyku na plecy jest dość trudne - warto poprosić kogoś o pomoc. Miejsca, w których odkłada się nadmierna ilość kosmetyku przecieramy wacikiem. Po skończonym zabiegu trzeba zaczekać parę minut, aż krem się wchłonie. Jeśli na dłoniach pojawiły się ciemne, pomarańczowe plamy od nadmiaru kosmetyku, wyczyść je sokiem z cytryny.

Aby uzyskać mocniejszy odcień opalenizny powtarzaj nakładanie kosmetyku co kilka dni. Jeśli wolisz zacząć od bardzo delikatnego koloru, zmieszaj samoopalacz z balsamem do ciała, którego używasz na co dzień.

JAKI KOSMETYK WYBRAĆ?

Kupując samoopalacz pamiętaj o tym, by dobrać jego odcień do koloru Twojej skóry. Do wyboru masz kosmetyki w sprayu, w piance lub w tubce.

Jeśli chcesz opalić również twarz, kup specjalnie przeznaczony do tego krem. Takie produkty są lepiej przystosowane do delikatnej skóry twarzy.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz