Data publikacji:

Nowy trend: moon nails - księżycowy manicure

Moon nails, czyli księżycowy manicure to najpopularniejszy trend nadchodzącego sezonu. Staranny i wykonany z użyciem jesiennych, stonowanych kolorów będzie modny, a jednocześnie stonowany i elegancki.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

Moon nails jest to manicure z wyróżnionymi półksiężycami u nasady paznokci. Dobrze wygląda na paznokciach zaokrąglonych lub w kształcie migdałów. Jego wykonanie wymaga precyzji. Pomaluj całą płytkę paznokcia jednym kolorem. Zaczekaj aż wyschnie i specjalnym, cienkim pędzelkiem domaluj „księżyc”. Ważne jest, by na każdym paznokciu był on tej samej grubości. Jeśli trudno Ci go równo namalować, użyj pasków do klasycznego, francuskiego manikiuru. Przyklej je u nasady paznokcia, odwrotnie niż robiłaś to przy „frenczu”. Pomaluj dwukrotnie obszar „księżyca”, zaczekaj aż wyschnie i odklej pomocnicze paski.

Kiedy malujemy paznokcie w ten sposób, szczególne ważne jest, by mieć zadbane skórki. Każda nierówność przy moon manicure będzie bardzo widoczna. Warto więc wcześniej wymoczyć palce w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, wyciąć skórki a na koniec posmarować je specjalną oliwką.

Możesz wybrać dowolne połączenia kolorów. W tym sezonie najlepiej sprawdzą się intensywne granaty, śliwkowe fiolety,  beże i odcienie czerwieni wpadające w bordo. Na wieczór możesz wybrać na przykład oryginalne połączenie granatowej płytki ze złotym półksiężycem.

Trend ten pojawił się w zeszłym sezonie na światowych wybiegach, ale dopiero teraz zaczyna być naprawdę popularny.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz