Data publikacji:

Pachnący lakier do paznokci – warto wypróbować?

Dłonie pachnące malinami, tropikalnym koktajlem lub kwiatem bzu? Brzmi kusząco, zwłaszcza, gdy zapach emituje lakier do paznokci, a nie krem pozostający na skórze tylko przez chwilę. Sprawdziłyśmy, co oferują marki sprzedające pachnące lakiery.

Revlon Scented Perfume

Zapachowa linia marki Revlon jest jedną z najbogatszych – zawiera aż kilkanaście odcieni aromatów. Lakier do paznokci z linii Scented może pachnieć między innymi arbuzem, grejpfrutem, pomarańczą, drinkiem pina colada, marakują, kokosem lub gumą balonową. Każdy aromat odpowiada konkretnej brawie – w przypadku arbuza to miks różu i czerwień, pina colada ma barwę mięty a grejpfrut jest różowy. Lakiery zostały wzbogacone o proteiny jedwabiu, które wyrównują płytkę i można ich używać samodzielnie lub jako wierzchnią warstwę nałożoną na zwykły lakier. Nałożony bezpośrednio na płytkę jest lekko przezroczysty, więc do całkowitego przykrycia paznokcia potrzeba co najmniej kilku warstw.

Eveline Perfume Nail

Znacznie lepsze krycie zapewnia pachnący lakier do paznokci marki Eveline z linii Perfume Nail. W kolekcji znalazło się sześć kolorów, w tym mięta, dwa odcienie różu, koral, pomarańcz oraz czerwień. W zależności od odcienia, po aplikacji dłonie będą pachnieć owocami mango, pomarańczy, maliny, arbuza, wiśni albo kwiatami bzu. Aromat pojawia się w kilkanaście minut po pomalowaniu i utrzymuje od 1-2 dni. Lakier wyrównuje strukturę płytki i jest wykończony warstwą chroniącą przed odpryskami. Do uzyskania pełnego krycia wystarczy pojedyncza warstwa.

Lakiery My Secret

Pachnącą linię składająca się z czterech barw wypuściła również mniej znana marka My Secret. Lakier do paznokci w kolorze Candy ma malinowy kolor i zgodnie z nazwą, pachnie cukierkami, natomiast czerwień w barwie Raspberry ma zapach maliny, choć jej odcień jest zdecydowanie truskawkowy. W linii znalazł się również lakier o aromacie kiwi, w barwie jarzeniowej zieleni z czarnymi drobinkami, a także odcień Fruit Coctail w kolorze kobaltowym, pachnący owocową mieszanką. Lakiery są trwałe i dają dobre krycie nawet przy jednej warstwie, choć zapachy niekoniecznie spełniają oczekiwania.

La Femme Scented

Lakiery włoskiej marki La Femme również pachną owocami i występują w pięciu wersjach kolorystycznych. Pomarańczowy ma ciemny odcień tego koloru, miętowy pachnie mango, a lazurowy i ciemnofioletowy mają aromat bzu. Lakier do paznokci w barwie koralu ma zapach papai, a czerwony – maliny. Lakiery po nałożeniu dobrze kryją płytkę, chronią przed pojawianiem się odprysków i zapobiegają ścieraniu.

Autor: Kasia Szulik