Data modyfikacji:

Pielęgnacja włosów zimą: podstawowe wskazówki

Mróz, śnieg, częste zmiany temperatur i częste noszenie czapek – zimą nasza fryzura potrzebuje szczególnej uwagi, by kosmyki pozostały mocne i błyszczące. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów zimą.

Odżywiaj

By kosmyki dobrze znosiły mróz i śnieg, muszą być mocne i dobrze odżywione, więc pielęgnacja włosów zimą powinna opierać się o kosmetyki o działaniu regenerującym. Szampon, odżywka, maska oraz serum pomogą Ci uzupełnić ubytki w ich strukturze, dzięki czemu będą mniej podatne na negatywne warunki atmosferyczne. Jeśli Twoje kosmyki nie mają skłonności do przetłuszczania, stosuj odżywki i nabłyszczacze bez spłukiwania, które pozostawiają na ich powierzchni ochronny film.

Odżywka regeneracyjna bez spłukiwania

Nawilżaj

Bardzo zimne powietrze ma niewielką wilgotność, więc wysusza włosy podobnie jak letni upał. Ich stan pogarsza również rozgrzane powietrze z domowych kaloryferów. Włosy pozbawione wody słabną, tracą sprężystość i zaczynają się puszyć oraz elektryzować, dlatego pielęgnacja włosów zimą musi uwzględniać ich nawilżanie. Pamiętaj o stosowaniu masek i w miarę możliwości zrezygnuj z suszarki, by kosmyki mogły schnąć we własnym tempie.

Chroń w czasie stylizacji

Podkręcanie i prostowanie dodatkowo niszczy włosy osłabione mrozem, dlatego zawsze pamiętaj, by przed stylizacją nanieść na nie kosmetyk, który ochroni je przed działaniem wysokich temperatur. Pamiętaj również, żeby nigdy nie używać lokówki ani prostownicy na mokrych włosach, ponieważ mogą się spalić.

Podcinaj

Podcinanie końcówek to nie tylko kwestia dobrego wyglądu włosów, ale również ich zdrowia, ponieważ właśnie one niszczą się jako pierwsze. Pielęgnacja włosów zimą powinna więc uwzględniać częste wizyty u fryzjera.

Autor: Kasia Szulik