Data modyfikacji:

Pielęgnica do włosow - jak używać i czy warto? Jakie kosmetyki?

Marzysz o pięknych i zdrowych włosach? Nic prostszego! Wystarczy, że zaopatrzysz się w pielęgnicę do włosów. Co to jest pielęgnica do włosów? Kiedy warto ją kupić? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Pielęgnica do włosów – co to jest?

Zastanawiasz się, co to jest pielęgnica do włosów? Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem tego urządzenia jest pielęgnowanie włosów. I choć wyglądem łudząco przypomina prostownicę, ma z nią niewiele wspólnego.

Dlaczego? Pielęgnica to urządzenie, które nie pomoże ci w stylizacji włosów. Ale zamiast tego pozwoli je dogłębnie odbudować i odżywić od środka. Wszystko za sprawą rozwiązań technologicznych, w które została wyposażona. Pielęgnica do włosów to świetne narzędzie do rekonstrukcji włosów – jest to możliwe dzięki podczerwieni i kuracji keratynowej.

To zaawansowane technologicznie „żelazko do włosów” wytwarza ultradźwięki z wiązką podczerwieni. Dzięki temu kosmetyki keratynowe mogą przeniknąć do głębokich partii włosów. Z tego powodu pielęgnica do włosów to niezbędne urządzenie dla tych kobiet, które chcą przeprowadzić intensywną kurację włosów w zaciszu własnego domu.

To jednak nie koniec. Ze względu na podczerwień, pielęgnica do włosów będzie przydatna także podczas koloryzacji. Stosując pielęgnicę, od razu zauważysz intensyfikację koloru i poprawę jego trwałości podczas myć.

Sprawdź również, plopping, czyli szybki sposób na loki idealne.

Jak działa pielęgnica do włosów?

Pielęgnica do włosów nie wytwarza temperatury, dlatego nie będziesz mogła wyprostować nią włosów. Dlaczego więc warto zakupić pielęgnice? Zabiegi pielęgnacyjne, które stosujesz na co dzień, nie są do końca skuteczne.

Wynika to z faktu, że składniki odżywcze zawarte w maskach i odżywkach nie mają wystarczającej ilości czasu, by wniknąć w głębsze partie włosów. Dodatkowo łuska włosa działa jak warstwa ochronna, która nie pozwala przeniknąć kosmetykom do włosów. Z pomocą pielęgnicy dbanie o włosy jest naprawdę proste.

Regularne korzystanie z pielęgnicy do włosów sprawia, że poziom absorpcji wzrasta od 40 do aż 60%. Jest to możliwe dzięki ultradźwiękom, które skutecznie rozbijają strukturę kosmetyku na mikrocząsteczki. Tym sposobem dużo prościej jest im wniknąć we włosy.

Pielęgnica do włosów – jaka najlepsza?

Wśród internautek największą popularnością cieszą się pielęgnice do włosów od marki Kessner. Nic dziwnego – to urządzenia, które zostały docenione przez fryzjerów na całym świecie.

Co wyróżnia produkty tej marki? Przede wszystkim niesamowita skuteczność działania, prostota obsługi i przyjemny dla oka design. Dzięki tej pielęgnicy do włosów wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, które wykonujesz w domu, będą miały jeszcze lepszy efekt.

Zabieg pielęgnicą wykonuj regularnie, najlepiej przez kilka miesięcy. Wtedy zauważysz znaczącą poprawę w jakości swoich włosów.

Kosmetyki do pielęgnicy – które wybrać?

W jakie kosmetyki zaopatrzyć się, kupując pielęgnicę do włosów? Dla wielu kobiet oczywistym wyborem są kosmetyki pielęgnacyjne z serii Olaplex. To kosmetyki, które doskonale radzą sobie z replikowaniem i regenerowaniem mostków dwusiarczkowych włosów.

Opatentowana formuła Olaplex znacząco regeneruje włosy już po pierwszym zabiegu. W połączeniu z pielęgnicą, twoje włosy zachwycą zdrowym wyglądem i blaskiem.

Regularne stosowanie Olaplex w połączeniu z pielęgnicą sprawi, że twoje włosy będą mocniejsze i dużo lepiej zniosą zabiegi fryzjerskie czy wielogodzinne koloryzacje.

Autorka: Patrycja Hendzel