Data publikacji:

Polskie kosmetyki podbijają świat

Polskie kosmetyki do makijażu, kremy i balsamy można kupić na praktycznie każdej szerokości geograficznej, od Kanady i USA aż po Arabię Saudyjską czy Rosję. Które z nich podbiły serca zagranicznych klientek?

Jednym z najbardziej znanych, kosmetycznych ambasadorów naszego kraju jest marka Inglot, która ma swoje salony na praktycznie każdej szerokości geograficznej. Jej kosmetyki znajdziemy w takich miastach jak Las Vegas, Dubaj, Kuala Lumpur czy Melbourne, a salony Inglot umieszczone w wielu światowych stolicach sąsiadują z butikami takich marek jak Dior czy Versace. Firma założona w 1983 roku w Przemyślu przez zmarłego niedawno Wojciecha Inglota do dziś produkuje swoje kosmetyki wyłącznie w Polsce i oferuje je w bardzo przystępnych cenach. Hitem Inglota są kosmetyki z gamy Freedom System, pozwalające na tworzenie spersonalizowanych palet cieni, pomadek, pudrów i korektorów.

Międzynarodową sławą cieszą się również polskie kosmetyki Dr Ireny Eris. W 2012 roku marka trafiła do prestiżowego Comite Colbert, czyli organizacji zrzeszającej najbardziej luksusowe firmy, takie jak Chanel czy Louis Vuitton.

Dużym uznaniem cieszy się również inna marka pielęgnacyjna - Dermika, której autoryzowany salon połączony ze SPA znajduje się w norweskim mieście Bodø. Jej produkty można znaleźć także w drogeriach w USA, Rosji czy Kanadzie.

Swoją pozycję na międzynarodowym rynku umacnia także marka kosmetyków profesjonalnych Clarena, której sprzęty i preparaty są sprzedawane w kilkunastu krajach Europy, od Portugalii po Rosję. Od marca tego roku Clarena ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w Brukseli.

W 27 krajach świata można kupić polskie kosmetyki bardzo popularnej w Polsce firmy AA Oceanic. Sporym zasięgiem może się pochwalić również ulubiona „budżetowa” marka większości Polek, czyli Ziaja, której produkty są dostępne między innymi u naszych sąsiadów - Niemców i Czechów, ale również w Hiszpanii, Irlandii, na Węgrzech, Litwie oraz w Finlandii.

Praktycznie na całym świecie dostępne są także polskie kosmetyki marki Farmona, znane przede wszystkim z soczyście owocowych linii preparatów do pielęgnacji ciała. Na liście krajów spoza Europy, do których eksportowane są jej produkty znajdują się między innymi Arabia Saudyjska, Australia, USA czy Kazachstan.

Autor: Kasia Szulik