Data modyfikacji:

Porady: jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Każda z nas stara się regularnie dbać o nawilżenie swojej twarzy, nakładamy krem na dzień, na noc i pod oczy. Jednak nie wszystkie wiemy, że rezultaty i intensywność ich działania zależy od prawidłowej aplikacji. Podpowiadamy, jak nakładać krem, aby był skuteczny.

Krem należy nakładać na poszczególne partie twarzy odmiennymi ruchami. Wklepywanie, delikatny masaż czy ruchy okrężne – to wszystko ma na celu odpowiednie zaaplikowanie kremu na skórę. Zabieg nie powinien być wykonany od niechcenia, z silnym pocieraniem skóry. Przede wszystkim nakładanie kremu należy rozpocząć od… przygotowania twarzy. Ale zacznijmy od początku!

Źródło: cellglo.com

Oczyszczanie

Przed aplikacją kremu nasza twarz musi być oczyszczona z makijażu oraz całodziennych zanieczyszczeń. Krem najlepiej działa i wchłania się nałożony tuż po peelingu, ale wykonywanie tegoż zalecane jest maksymalnie 2 razy w tygodniu. Doskonała alternatywą jest kąpiel lub prysznic – ciepła para wodna rozszerza naczynia krwionośnie oraz pory, dzięki czemu krem szybciej i dogłębniej się wchłania, dostarczając skórze dobroczynnych substancji.

Odpowiednia aplikacja

Przede wszystkim zapomnijmy o niekontrolowanych ruchach we wszystkich kierunkach oraz mocnym wcieraniu kremu. Potraktujmy nakładanie kosmetyku jako coś przyjemnego, chwilę relaksu i masażu dla naszej twarzy. Uciskając i gładząc poszczególne jej partie pobudzamy przepływ krwi oraz limfy, a co za tym idzie sprawiamy, że skóra staje się odżywiona, bardziej elastyczna i zadbana. Krem nabieramy na opuszki palców, delikatnie rozcieramy i nakładamy punktowo na twarz. Aplikację zaczynamy od czoła, następnie przechodzimy na policzki, skronie oraz brodę. Preparat delikatnie rozprowadzamy na skórze i wklepujemy – zawsze w kierunku od skroni do nosa. Nigdy nie należy wcierać kremu w dół, czyli od czoła do brody. Nakładamy i wklepujemy go od dołu do góry. Masujemy okrężnymi ruchami w kierunku odwrotnym do działania grawitacji, czyli ku górze. Na powyższym obrazku możemy sprawdzić, w jakim kierunku prowadzić ruchy palców w poszczególnych partiach twarzy.

Delikatne oczy

Na grafice: 1. Krem pod oczy Sylveco, 26,99 zł; 2. Krem pod oczy Clinique, 105 zł; 3. Krem pod oczy Nova, 35,50 zł

Szyja i dekolt

Aplikacja kremu nie będzie kompletna jeśli pominiemy dwa wbrew pozorom bardzo ważne punkty – szyje i dekolt. Skóra w tych miejscach szybko wiotczeje i traci elastyczność, dlatego koniecznie musimy uwzględniać je w codziennej aplikacji kremu oraz związanym z nią masażem. Krem na te partia ciała nakładamy również punktowo, a następnie okrężnymi ruchami wmasowujemy preparat w skórę zachowując kierunek ruchów z dołu do góry.

Więcej kremów do twarzy znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia