Data modyfikacji:

Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi

Piekąca i swędząca skóra, łuszczenie oraz zaczerwienienia - stało się! Zapomniałaś posmarować się kremem z filtrem, a teraz skóra jest spalona słońcem. Zobacz nasze sprawdzone sposoby, jak poradzić sobie ze spieczeniem "na raczka".

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go w sklepie internetowym.

Jeśli na Twojej skórze pojawiły się pięczące bąble, a ból jest intensywny udaj się do lekarza, który przepisze odpowiednie środki. Gdy oparzenie nie jest aż tak dotkliwe, możesz sama poradzić sobie z dolegliwością.

Schłodź spaloną skórę

Przykładaj do spalonej skóry okład z chłodnej (ale nie lodowatej) wody. Możesz nasączyć nią na przykład czysty, miękki ręcznik. Pamiętaj o tym, aby przykładać go delikatnie, a nie trzeć.

Nawilżaj

Zrezygnuj z tłustych oliwek i maści. Postaw na specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji po opalaniu. W sklepach znajdziemy zarówno chłodzące kremy, jak i środki zawierającej panthenol, który dobrze łagodzi tego typu podrażnienia. Możesz również wykorzystać domowe sposoby, takie jak nakładanie na skórę chłodnej maślanki.

Pij dużo wody

Aby nawilżyć skórę również od wewnątrz, pij większe ilości wody. Pomóc może również wypicie wapna.

Nie drap się

Jedną z dolegliwości związanych z oparzeniem słonecznym jest swędząca skóra. Postaraj się jednak powstrzymać od drapania, w przeciwnym razie jeszcze pogorszysz jej stan.

Nie popełnij już tego błędu

Pozwól skórze odpocząć, zanim ponownie wystawisz ją na słońce. Przy kolejnych wizytach na plaży pamiętaj o tym, aby zastosować wysoki filtr.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz