Data modyfikacji:

Przełom w walce ze starzeniem! Naukowcy odkryli drugą skórę

Walka o zdrową, elastyczną skórę toczy się w kosmetyce od lat. Chcąc zachować młody wygląd, stosujemy kremy, maseczki, liftingi i inne zabiegi upiększające. Dzięki odkryciu amerykańskich badaczy wkrótce przestanie to być potrzebne! Naukowcy wynaleźli produkt, który ze względu na swoje właściwości nazywany jest “drugą skórą”.

Wyjątkowy materiał, który w ciągu doby jest w stanie wyraźnie odmłodzić cerę, wynaleźli naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, Massachusetts General Hospital oraz firm Living Proof i Olivo Labs. Spośród stu polimerów o strukturze przypominającej siloksany wybrano takie, które pod względem wyglądu, elastyczności i siły najbardziej przypominają ludzką skórę. Następnie przetestowano je na 170 pacjentach borykających się z problemem worków pod oczami. Wyniki zrobiły wrażenie zarówno na badanych, jak i na naukowcach - produkt znacząco zniwelował zmiany, nadając skórze elastyczności i nawilżenia. W ten sposób wynaleziono polimer XPL, który tworzy na skórze przezroczystą, elastyczną i sprężystą warstwę.

Preparat nakłada się w dwóch etapach, co daje efekt specyficznego naciągnięcia skóry. Dzięki temu cera pokryta polimerem XPL jest wolna od zmarszczek. Ponadto “druga skóra” zatrzymuje wodę, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie, a także chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Naukowcy przyznają, że wynalazek znajdzie zastosowanie nie tylko w kosmetyce. Może też zostać wykorzystany w leczeniu łuszczycy i  atopowego zapalenia skóry, służyć do skutecznej ochrony przez szkodliwymi promieniami słonecznymi, a nawet zrewolucjonizować sposób podawania leków w dermatologii.

Prace nad preparatem ciągle trwają. Zespół szacuje, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy badania dobiegną końca i będzie mógł ubiegać się o akceptację Agencji Leków i Żywności (FDA).

Szeroki wybór produktów do pielęgnacji skóry twarzy znajdziesz TUTAJ.

Autor: Karolina