Data modyfikacji:

Perfekcyjny pedicure przez cały czas? Najnowszy wynalazek z Japonii!

Wynalazki Kraju Kwitnącej Wiśni mają to do siebie, że często szokują, a nawet bawią osoby pochodzące z innych części świata. Tak jest również z najnowszym japońskim trendem, który zapanował w dziedzinie mody – rajstopami z nadrukowanym lakierem do paznokci.

Dziwny trend noszenia rajstop z nadrukowanym gotowym wzorem zdobywa coraz szerszą popularność wśród mieszkanek Japonii. Z pewnością jest niezwykle pomysłowy i zapewne pomaga zaoszczędzić dużo czasu poświęcanego wcześniej na precyzyjne nałożenie lakieru na płytki paznokci naszych stóp, jednak czy tak nieprawdopodobny sposób „malowania” naszych paznokci może posłużyć jako codzienny manicure?

Jak to wygląda?

Rajstopy z lakierem do paznokci do swojej oferty wprowadziła marka Belle Maison, jako innowacyjne i gotowe rozwiązanie dla kobiet w każdym wieku. Występują przede wszystkim w wersji cielistej z nadrukowanym jednolitym lakierem, by efekt wyglądał naturalnie i estetycznie. Dla kobiet pragnących nadać swojemu życiu nieco więcej barw i preferujących ekstrawaganckie rozwiązania, marka przygotowała natomiast rajstopy „pomalowane” w wielokolorowe wzorki. Takie produkty stały się już w Japonii ogromnym hitem i często można je zauważyć na nogach Japonek.

Fot. Materiały prasowe

Wersja dla leniwych

Choć pomysł rajstop z nadrukowanym lakierem wydaje się nieco absurdalny, to z pewnością nie można odmówić mu użyteczności i praktyczności. Wydaje się być bowiem doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią bądź nie potrafią malować paznokci. Rajstopy z nadrukiem sprawdzą się także w sytuacjach, w których musimy w ciągu kilku minut zebrać się do wyjścia i nie mamy czasu na tradycyjne zabiegi upiększające. W takich okolicznościach wystarczy jedynie nałożyć rajstopy z gotowym lakierem i bez obaw można ruszać na miasto. Niestety efekt nawet na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt naturalnie i nie ma szans sprawdzić się na co dzień. Taki gadżet może się przydać jednak w ramach wakacyjnego look’u, gdzie wszelkie wariacje i awangardowe pomysły uchodzą nam na sucho.

Fot. Materiały prasowe

Japonia – kraj absurdu?

Japonia jest znana na cały świat ze swojej pomysłowości i innowacyjnych rozwiązań. Ten kraj nieustannie zaskakuje nas i bawi swoimi nowatorskimi wynalazkami. Rajstopy z lakierem do paznokci nie są tutaj najbardziej szokującym gadżetem. W tym kraju używano już m.in. masła w sztyfcie czy specjalnego wiatraczka mocowanego do sztućców, który służy do schładzania potraw. Powstała tam także dietetyczna woda oraz poduszka w formie męskiego ramienia przeznaczona dla singielek – takie wynalazki wydają nam się niezwykle zabawne, jednak w tym kraju służą jako pełnoprawne przedmioty do użytku codziennego.

Duży wybór akcesoriów do pedicure znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora