Data modyfikacji:

Spa dla dłoni - przepisy na domowe maseczki i peelingi

Często po wiosennych i świątecznych porządkach skóra na dłoniach jest zniszczona od detergentów wykorzystywanych przy sprzątaniu. Warto znaleźć więc chwilę na zrobienie domowej maseczki i ukojenie delikatnej skóry dłoni. Zobacz nasze przepisy na domowe spa dla dłoni!

DOMOWE PEELINGI

Od czasu do czasu również skóra dłoni potrzebuje peelingu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować taki kosmetyk z domowych składników:

Kawowy

Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zmieszaj je z odrobiną kremowego żelu do mycia i wymasuj dłonie, następnie spłucz dokładnie wodą.

Cukrowy

Wymieszaj oliwę z oliwek z cukrem, wymasuj dłonie i spłucz mieszankę wodą.

Kokosowy

Ten peeling jest bardzo delikatny. Wymieszaj 1/3 szklanki gęstej śmietany i 1/3 szklanki wiórek kokosowych, powstałą mieszanką wymasuj dłonie i spłucz dokładnie.

KOJĄCE MASECZKI

Znajdź chwilę na to, by na suche i zniszczone dłonie nałożyć kojącą maseczkę!

Maseczka z płatków owsianych

Połącz płatki owsiane z mlekiem i zanurz na parę minut dłonie w miseczce z miksturą.

Maseczka z siemienia lnianego

Zalej trzy łyżki siemienia lnianego z niewielką ilością gorącej wody. Powstałą śluzowatą maseczkę nałóż na dłonie, a następnie owiń je gazą i folią. Maseczkę spłucz po 15 minutach.

Maseczka z ziemniaków

Ugotuj dwa ziemniaki, rozgnieć je razem z żółtkiem i kilkoma łyżkami ciepłego mleka, następnie nałóż na dłonie i zmyj po około 20 minutach.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz