Data modyfikacji:

Sportowe fryzury na trening

Zapewne zetknęłaś się z sytuacją, w której podczas treningu niesforne kosmyki irytująco opadały ci na twarz. W przypadku kobiet o długich włosach wygodna, sportowa fryzura jest równie ważna jak komfortowy strój do ćwiczeń. Jak czesać się na zajęcia jogi, jogging, pilates czy na wycieczkę rowerową? Zobacz praktyczne fryzury sportowe.

Korona wokół głowy

Warkocz pleciony ściśle dookoła głowy utrzyma w ryzach nawet najbardziej niesforne pasma i pozwoli cieszyć nam się ulubionym rodzajem aktywności fizycznych. Jego zaplatanie wymaga nieco wprawy, warto więc zawczasu poćwiczyć i wypracować odpowiednią technikę. Pasma nie mogą być splecione zbyt luźno, ponieważ wtedy włosy będą się wymykać. Taka sportowa fryzura nie tylko wygląda efektownie, lecz jest także wygodna. Bez obaw możemy się w niej spocić, nie martwiąc się o pomoczenie włosów ani o ich oklapnięcie.

Koński ogon

Koński ogon, czyli inaczej kucyk, to najbardziej popularne uczesanie na siłownię. Nic dziwnego, bowiem do jego wykonania wystarczy jedynie kilka sekund i parę ruchów ręką. Ta sportowa fryzura doskonale nadaje się np. na jogging, podczas którego związane włosy będą za nami efektownie powiewać.

Luźny kok

Kok kojarzy nam się z fryzurą całkowicie oficjalną i perfekcyjną, jednak jego luźna wariacja doskonale sprawdzi się także na siłowni, fitnessie czy innych zajęciach sportowych. Aby go wykonać, wystarczy zebrać włosy na czubku głowy w prowizoryczny węzełek, a potem złapać kosmyki gumką. Wysoko związany kok docenisz zwłaszcza przy ćwiczeniach na macie – leżąc na plecach nie będziesz bowiem przygniatać sobie włosów.

Warkocz

Gruby i długi warkocz zapleciony z tyłu głowy to sportowa fryzura, której stworzenie zajmie nam najwyżej kilka minut, a może uratować cały trening dzięki zebraniu rozpraszających, niesfornych kosmyków z twarzy. Nadaje się przede wszystkim na treningi sztuk walki bądź zajęcia z dużą ilością podskoków i wymachów. Zebrane w warkocz włosy nie będą w żaden sposób utrudniać wykonywania ruchów.

Opaska/bandana

Wersja uczesania z bandaną bądź wełnianą opaską to sportowa fryzura dla kobiet, które nawet podczas ćwiczeń chcą prezentować się stylowo i gustownie. Taki materiałowy dodatek możesz wpleść we włosy na wiele różnych sposobów, np. w popularnym stylu pin-up bądź po prostu założyć zarówno na warkocz, jak i koczek czy popularnego kucyka. Opaska doskonale sprawdzi się podczas biegania lub jazdy rowerem zimą, kiedy nie tylko utrzyma włosy z daleka od twarzy, lecz także zapewni ciepło uszom.

Duży wybór gumek, spinek i innych ozdób do włosów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora