Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: krem podkreślający loki Pantene Pro V

Kręcone włosy są wyjątkowo niesforne i trudne w stylizacji, o czym dobrze wie każda posiadaczka takie fryzury. Krem podkreślający loki Pantene ma skutecznie trzymać je w ryzach, ale czy zdaje egzamin?

Krem podkreślający loki Pantene jest nowszą wersją poprzedniego kosmetyku marki o takim zastosowaniu, zamkniętą w butelce z pompką. Nowe opakowanie w teorii powinno być wygodniejsze, ale przy pierwszym użyciu może sprawiać problemy. Nawet stosując się do wskazówek na butelce odblokowanie mechanizmu sprawia spore trudności, ale kiedy już się uda, aplikacja kosmetyku jest bardzo łatwa.

Zgodnie z zaleceniami producenta, krem podkreślający loki Pantene powinno się nakładać na mokre włosy, nabierając na palce porcję wielkości orzecha włoskiego. W przypadku włosów krótkich i półdługich połowa sugerowanej ilości w zupełności wystarczy – przy większej włosy robią się ciężkie i rozprostowują się zamiast podkręcać. Krem ma bardzo przyjemny zapach, przyjemną konsystencję i kolor rozwodnionej bieli, dzięki czemu nie odcina się na tle włosów.

Działanie kremu w pełni rekompensuje ewentualnie niedoróbki jego opakowania – robi dokładnie to, co obiecuje etykieta, czyli podkreśla kształt loków, niezależnie od ich wielkości czy ilości. Włosy po aplikacji i wysuszeniu są miękkie i sprężyste, skręt wyraźny a puszenie praktycznie niewidoczne. Na pierwszy rzut oka efekty niekoniecznie wydają się imponujące, ale porównując włosy przed i po zastosowaniu kosmetyku różnica jest naprawdę duża. Krem podkreślający loki Pantene nie skleja włosów ani przesadnie ich nie obciąża, dzięki czemu zachowują dobry wygląd na długo i nie przetłuszczają się. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że użyty do mycia szampon może mieć wpływ na ostateczny efekt.

Krem podkreślający loki Pantene jest niedrogi - jego cena w zależności od drogerii waha się od 18 do 25 złotych. Przy tak dobrych efektach na pewno warto rozważyć kupienie go na próbę, zwłaszcza, że w standardowych sklepach znajdziemy co najwyżej kilka kosmetyków tego typu przeznaczonych dla kręconych włosów. Zdecydowanie polecamy.

Autor: Kasia Szulik