Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: Krem zwężający pory AA Technologia Wieku

Rozszerzone pory to zmora wielu kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem posiadaczek cery mieszanej i tłustej. Krem zwężający pory AA z linii Technologia Wieku ma pomóc w zwalczaniu tego problemu, ale czy zdaje egzamin?

Z opakowania kremu dowiadujemy się, że jest przeznaczony dla cery mieszanej i poza zadaniem podstawowym, czyli zwężaniem porów, ma zmatowić cerę i zapewnić jej równowagę. Działanie harmonizujące w tym wypadku jest bardzo ważne, ponieważ cera mieszana charakteryzuje się przetłuszczaniem tzw. strefy T, czyli brody, nosa i czoła oraz policzkami ze skłonnością do przesuszania. Krem zwężający AA pielęgnuje cerę za pomocą ekstraktu z róży wielokwiatowej, mającego pomóc w zwężaniu porów, łagodzącej podrażnienia alantoiny, D-pantenolu oraz kwasu hialuronowego o działaniu nawilżającym i wygładzającym.

Krem zwężający pory AA jest zdecydowanie gęstszy niż standardowy kosmetyk nawilżający, co wiąże się z funkcją matującą - nałożony na twarz nie powoduje mocnego błyszczenia i szybko się wchłania, pozostawiając cerę gładką i odświeżoną. Dzięki takiemu działaniu sprawdza się świetnie jako baza pod makijaż. Choć początkowe efekty są zadowalające, efekt zmatowienia wyraźnie słabnie po kilku godzinach, ale cera i tak prezentuje się dobrze.

Właściwości matujące kremu można pochwalić, ale w kwestii zwężania porów ocena nie jest jednoznaczna. Z czystym sumieniem powiedzieć można, że kosmetyk ma wpływ na zmniejszenie widoczności porów zaraz po aplikacji, co jednak nie oznacza, że sprawdza się w zwężaniu ich na dłuższą metę. Po 2 miesiącach stosowania trudno mówić o zadowalających efektach, ale być może jego działanie będzie bardziej widoczne po dłuższym czasie, lub gdy będziemy go używać razem z innymi kosmetykami z serii. Mimo pewnych niedociągnięć, krem zwężający pory AA dobrze matuje cerę, ale efekt zwężania porów, mocno podkreślony na etykiecie, będzie zależeć od stanu i wymagań cery jego użytkowniczki.

Skuteczność kosmetyku trudno ocenić jednoznacznie, ale cena z pewnością zachęca do przetestowania jego działania. W drogerii krem zwężający pory AA kupimy za około 20 złotych i przy codziennym stosowaniu powinien wystarczyć na mniej więcej 3 miesiące.

Autor: Sylwia Stwora